SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasındaAkhisar Belediyespor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir bölümü basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanla devam etti.

Antrenmanın ilk bölümünde ABD’li performans uzmanı Scott Piri yönetiminde yapılan ısınma ve açma – germe hareketlerinin ardından iki gruba ayrılan sarı-kırmızılı ekip, top kapma çalışması gerçekleştirdi. Antrenmanın ana bölümde ise taktik çalışmalar üzerinde duruldu.

Albert Riera, boyun bölgesindeki kas spazmı; Dany Nounkeu, sağ omuz bölgesindeki zorlanma ve Johan Elmander, sağ arka adelesindeki zorlanma nedeniyle tedbir amaçlı olarak takımdan ayrı salon ve sahada çalışmalarını sürdürdü.

Aykut Erçetin ise bel ağrısı nedeniyle günü tedavi olarak geçirdi.

Galatasaray, Akhisar Belediyespor karşılaşmasının hazırlıklarını sabah saat 10.30’da Florya’da yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Drogba antrenmandaki ciddiyeti ve çalışkanlığı ile tüm takımın takdirini kazanmış durumda. Ciddi olduğu kadar mütevazi tavırları ile de sempati topluyor. Drogba antrenmandaki ilk ısınma çalışmasının ardından yanyana geldiği Burak Yılmaz’ı, Antalyaspor’a attığı gollerden ötürü içtenlikle tebrik etti. Burak Yılmaz’a harika bir gol attığını söylemesi üzerine iki golcü antrenmanda sarmaş dolaş olarak Metin Oktay tesisleri’nde günün resmini medya mensuplarına vermiş oldular. Burak’ta Drogba’yı transferinden ötürü samimi bir şekilde kutladı ve ikili bir kez daha sarmaş dolaş oldu ve antrenmana devam ettiler.

 

Yayınlanma Tarihi:15:15,