SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçında yapacakları Manchester United maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi.

Geçirdikleri kötü sezonun, Manchester United ile yapacakları iki maçta alınacak sonuçlar doğrultusunda değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Portekizli teknik adam, “Bu sezon 4 kulvarda oynadık. Süper Kupa’yı kazandık ve La Liga’yı kaybettik. Kazanabileceğimiz ya da kaybedeceğimiz iki turnuvadayız. Sezon sonuna kadar bekleyelim ve sezonu öyle değerlendirelim” dedi.

Şampiyonlar Ligi son 16 turunun organizasyondaki en önemli aşama olduğunun altını çizen Mourinho, “İyi bir maç olmasını umut ediyoruz. İngiliz futbolunun kültürünü biliyorum ve Sir Alex Ferguson da iyi bir oyun isteyecektir” diye konuştu.

Mourinho, “Oyuncuların büyük maçlarda oynaması daha kolaydır. Bu sezon bizim için eksik olan tek şey motivasyondu. Küçük takımlara karşı kaybettiğimiz puanların sebebi de buydu. Şampiyonlar Ligi’nde tur atlaması gereken takımlardan biri olduğumuzu biliyoruz, bunun için üst düzey futbol oynamaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.