SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli çalıştırıcı, hafta sonunda Fenerbahçe ile sahalarında yapacakları maça ilişkin olarak, ”Fenerbahçe Spor Kulübü düşmanımız değil, sadece rakibimiz” dedi.

Tolunay Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla sohbet ve tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

‘DÜŞMAN DEĞİLİZ’

Kafkas, burada yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile önemli bir maça çıkacaklarını belirterek, ”Biliyorsunuz bundan önce oynadığımız bütün maçlarda gerginlik atmosferi bize değil maalesef rakibe yaradı. Çıkan olumsuzluklara karşı bir bütünlük halinde hareket etmeliyiz. Onlara fayda sağlayabilecek her türlü gerginlikten kendimizi uzak tutmalıyız. 1995-1996 sezonunda oyuncuydum, nasıl kaybettiğimizi hepimiz biliyoruz. Tekrar altını çizerek söylüyorum F.Bahçe Spor Kulübü düşmanımız değil, sadece rakibimiz” diye konuştu.

‘SAĞDUYULU OLALIM’

Taraftarları sağduyuya davet eden Kafkas, şöyle devam etti: ”Takımlarını 90 dakika desteklesinler. Oyunun kesilmesi ve durması bizim oynatacağımız oyunla ilgili ciddi sıkıntılar yaratabilir. Bu maç için sizi ve taraftarları sağduyulu olmaya çağırıyorum. Panik yapmak ve ortalığı germek, gerilim yaratmak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aleyhimize işleyecektir. Daha çok maçımız olacak. Bu takım daha çok şampiyonluğa oynayacak ve şampiyonluklar kazanacak.’ diye konuştu.