SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanarya, sene başında gelen Krasic, Egemen, Kuyt, Hasan Ali, Topal, Meireles ve Salih'ten tam randıman alamadı.

Fakat maliyetleri daha düşük olan Emre, Webo ve Ziegler, gelir gelmez takımın aksayan yerlerine resmen ilaç oldu.

Devre arası transferleri her zaman ‘tedirgin' eder kulüpleri. Bu yüzden devre arası transfer döneminde mümkün oldukça sessiz olmaya çalışılır. Fakat bu sene ülkemizde durum biraz farklı. F.Bahçe Webo, Ziegler ve Emre; G.Saray Drogba ve Sneijder; Beşiktaş ise Dentinho ve Mamadou Niang'la güçlendirdi kadrolarını.

Bu isimlerden kimi daha yeni ısınıyor, kimi forma giyemedi. Fakat F.Bahçe'nin 3 transferi, kelimenin tam anlamıyla ‘cuk' diye oturdu. Sezon başından bu yana en büyük sorunu orta sahada efektif olamamakla yaşayan Kanarya'da Emre Belözoğlu, gelir gelmez orta sahayı ayağa kaldırdı.

ZIEGLER ASİSTLE BAŞLADI

Oynadığı 2 maçta da sahanın en iyisi olan Emre'ye Sivas ve Mersin İY sınavlarını boş geçmeyen Webo destek verdi. 2 maçta 2 gol atmasının yanında tüm forvet özelliklerini barındıran ve önde top tutan 31 yaşındaki Kamerunlu, aranan oyuncu olduğunu gösterdi. BİR diğer isim Ziegler ise adeta nefes oldu F.Bahçe'ye. İlk maçında Webo'ya asist yapan, Mersin İY sınavında da Sow'un rahat oyununa sarf ettiği aşırı eforla destek veren İsviçreli, ilk yarıda maç yapmaktan helak olan Hasan Ali'nin de dinlenmesini sağladı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:12,