SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yerel basın, yönetim, teknik direktör veya futbolcular arasında ayrım yapmadan herkesi yaylım ateşine tutarken, en dikkat çekici başlığı Taka Gazetesi attı: Ateş ve barut elde patladı.

İstifa eden Şenol Güneş'in ardından Tolunay Kafkas'ın direksiyona geçtiği Trabzonspor, yeni hocasıyla ilk lig maçını 4-1 kazanmış ve Gaziantepspor'u evine puansız yollamıştı. Ancak bordo-mavili camiada esen olumlu hava çok çabuk negatife döndü. 2-0'lık Sivasspor yenilgisi Trabzon'da büyük öfkeye neden oldu. Özellikle yerel gazeteler, futbolculardan yönetime ve Tolunay Kafkas'a kadar herkese sert eleştiriler yöneltti. En çarpıcı başlık ise Taka Gazetesi'nden geldi. Taka, “Ateş ve barut elde patladı. Halil Altıntop boş kaleye atamadı, Trabzonspor, Sivas'ta kabusu yaşadı” ifadeleriyle maçı okuyucularına aktardı.

YERLERDE SÜRÜNDÜK

Yerel basının diğer gazetelerinden Karadeniz, “Şaka mısınız siz nesiniz?” manşetinin altında, “Farklı Gaziantep galibiyetiyle camiaya umut tohumları eken bordo mavililer, Sivas'ta adeta hayal kırıklığı yarattı” ifadelerine yer verdi. Günebakış, “Bu kadroyla bu kadar. Trabzonspor Sivas'ta yine eskiye döndü”, İlkHaber, “Böyle gelmiş böyle gidecek korkarız vallah. Sivas maçı gösterdi ki teknik direktör değişmiş ama takım eski tas eski hamam”, Son Nokta, “Tek atımlık barut. Gaziantep zaferinin gazıyla gidilen Sivas'ta adeta yerlerde süründük”, Kuzey Ekspres ise, “Aynı tas aynı hamam” başlıklarını attı.

ÇERNOBİL SONRASI YENİ FELAKETİMİZ

Sivasspor yenilgisinin ardından sanal alemde birbirinden dikkat çekici yorumlar yapıldı. Özledikleri Trabzonspor'u bir türlü göremeyen bordo-mavililerin ilginç sözlerinden bazıları şöyle: “Karadeniz'de Çernobil'den sonra yeni felaket Trabzonspor”, “Temizlik şart. Bedavadan para alanları göndermezsek böyle devam eder”, “Bu sorumsuz oyuncu topluluğuna hangi hocayı getirirseniz getirin, hem hocayı kovdurur hem de yönetimi.”

ZOKORA DA NASİBİNİ ALDI

Taraftarlar ve yerel basının en çok öfkelendiği isimlerden biri de Didier Zokora oldu. Sivasspor maçında kırmızı kart görerek gelecek hafta oynanacak kritik Fenerbahçe derbisi öncesi cezalı duruma düşen Fildişili orta saha için, “Sorumsuz Zokora kızardı”, “Afrika Kupası'ndan dönen Zokora derbide yok”, “Zokora ikinci yarıda takımı sattı”, “Fenerbahçe maçı öncesi bu yapılır mı Zokora? Böyle sevgi olmaz olsun” ifadeleri kullanıldı.

SİVASLILAR HALİL’E BAYILDI

Sivas'taki 2-0'lık yenilginin baş aktörlerinden biri de 90 dakika boyunca rezalet bir performans sergileyen ve 2 net gol kaçıran Halil Altıntop'tu.

Gurbetçi oyuncunun futbolu, bordo-mavilileri çıldırtsa da kırmızı-beyazlı taraftarların beğenisini topladı! Öyle ki ikinci yarıda Tolunay Kafkas tarafından oyundan alınan ve yerini Soner Aydoğdu'ya bırakan Halil, sahadan çıkarken Sivaslılar'ın tezahüratları ve alkışlarıyla kulübeye uğurlandı.