SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’de bekleneni veremeyen Andre Santos, kiralık transfer olduğu Gremio’ya şampiyonluk ve kupalar için geldiğini söyledi.

İspanyol Monrael’in ransferi ile mevkisinde 3. alternatif konumuna düşen Andre Santos, Arsenal’den Gremio’ya kiralık olarak giderken bu transferden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

29 yaşındaki oyuncu, transferin imza aşamasına geldiğini ifade ederken Topçular’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Anlaşmanın bahsi geçen şartlarında en çok dikkat çeken detay ise kiralık sözleşmesinde Arsenal’in 6 aydan sonra oyuncuyu geri çağırma hakkının bulunması.

Lancenet’e konuşan Santos, “Umutlarım büyük. Ülkenin en büyük kulüplerinden birine geldim. Buraya şampiyonluk için geldim. Vanderleli Luxemburgo ile hep çalışmak istemiştim, o futbolumuzun en üst seviye teknik direktörlerinden biri.” dedi.

Arsenal’de formsuz olduğunu ve maç kondisyonu yakalaması için zamana ihtiyacı olduğunu kabul eden Fenerbahçe’nin eski sol beki, “Bugün maç olsa oynarım, ama aslolan maç kondisyonumu elde etmem. Çünkü bir maç oynayıp bir sonraki maçı oynamadığınızda maç kondisyonunuz kayboluyor. 5-6 maç içerisinde daha iyi hale geleceğim.” diye konuştu.

goal.com