SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ok yaydan çıktı artık.. Başkan Ünal Aysal ve İmparator Fatih Terim takımın lig liderliğinden,diğer şampiyonluk adayı takımların şampiyonluk ışığından yoksun hallerinden ve Şampiyonlar Ligi’nde üst tura çıkma şansının çok yüksek olmasından o kadar çok etkilenmişler ki pamuk eller nerdeyse cepten çıkmıyor… Yapılan transferler göz kamaştırıyor. Hatta öyle böyle değil, tüm spor dünyasında flaş transferler olarak lanse ediliyor. Peki lig başında “dream team” yakıştırmasından rahatsız olan ve gerçek dream team’i planlayan Fatih hoca ve çilek sevdalısı taraftara sözünü tutan Ünal Aysal’ın planı ne? Sadece Türkiye Ligi Şampiyonluğu mu? Bu kadar maddi risk almaya değer olan şey ne? Aslında cevabı basit.

BAŞARIDA SÜREKLİLİK!

Malumunuz üzere şampiyonluğun maddi getirisi hem Türkiye liginde(yayın geliri,ürün satışı vs)hemde direk katılacağınız için Uefa’dan gelecek parayla çok fazla ama asıl önemli olanı hep gözardı ediliyor… O da Uefa puanı!! Yani her sene,geriye dönük son beş yıl toplanıp sizin Avrupa gruplarında kaçıncı torbadan katılacağınızı ve dolayısıyla rakiplerinizin gücünü etkileyen puanlama sistemi. Ve bu sistem sizin başarınızla doğru orantılı.,Şuan Galatasaray’ın eline tarihi bir fırsat geçti, hem bu sene topladığı puanlar hem de şampiyon olması ve seneye direk katılacak olması sebebiyle hanesine yazdıracağı puanlar Galatasaray’ın daha da rahat kazanacağı başarıların habercisi olacaktır. Geçen sene şansının da yardımıyla üçüncü torbadan katılan Galatasaray gelecek yıllarda toplayacağı puanlarla ikinci torbadan katılacak ve dolayısıyla daha hafif takımlarla karşılaşacak.Bu da sizin gruptan çıkmanızı kolaylaştıracak ve puanlarınızı arttırmanıza yarayacak. Yani başarı başarıyı, puanlar puanları getirecek ve bunların çok daha rahat nakite çevrilip çarkın dönmesi sağlanacak. Geçen sene ki Şampiyonluk ile ipin ucundan tutan Aysal o ipe sıkı sıkı sarılıp Galatasaray’ı yukarı çekmenin planlarını yapıyor.

Yani ok yaydan çıktı!!!

Bu sene gelecek olan şampiyonluk planların tıkır tıkır işlemesini sağlar ama olası bir başarısızlık Galatasaray’lı yöneticileri çok sıkıntıya sokar.

Mutlucan Çetinkaya

 

Yayınlanma Tarihi:12:37,