SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya’da kamp çalışmalarını sürdüren Belarus temsilcisi BATE Borisov Teknik Direktörü Viktar Hancharenka, Fenerbahçe ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ‘Şampiyonlar Ligi’nden çıkıp UEFA Ligi’ne devam etmek sizin için baskı oluşturuyor mu-‘ sorusuna Hancharenka, ‘Tabi ki Şampiyonlar Ligi’nden çıkıp UEFA Ligi’ne devam etmemiz biz için bir baskı oluşturmuyor. Şampiyonlar Ligi’ne çıkmak da bir tecrübe. UEFA’da ilk 16’ya girmek de bir başarıdır. UEFA’da oynayan takımlar küçük takımlar değil. Şampiyonlar Ligi’nde Lille gibi bir takımı arkada bırakarak UEFA Ligi’ne devam ettik’ diye konuştu.

Öte yandan Teknik Direktör Hancharenka, Fenerbahçe’yi ve yeni transferi Emre’yi yeterince bilip bilmediği ve Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle taraftarsız maç oynayacak olmasının avantaj olup olmadığı yönündeki sorulara, ‘Fenerbahçe ve yeni transferi Emre için yeterli bilgimiz var. Takımı az çok biliyoruz. Seyirci önünde oynamak isterdik. Böyle bir ceza geldiği için yapacak bir şey yok. Bizim için futbol seyircili olmak zorunda. Biz isterdik ki seyircili olsun’ şeklinde cevap verdi.

Belarus’taki hava şartlarından dolayı Türkiye’de endişe edildiği, hava şartlarının kendileri için avantaj olup olmayacağı yönündeki soru üzerine Viktar Hancharenka, ‘Biliyorum ki Türkiye’de de aynı hava şartları oluyor. O tarihlerde 0 derece veya artı, sıfırın altında 2 derece olacak. Herhangi bir şeyden çekinileceğini zannetmiyorum. Paris Saint Germain ile oynarken sıfırın altında 17 derece vardı, bu kez o kadar soğuk olmayacak’ dedi.

Hancharenka, bir gazetecinin, ‘Alex olsaydı işimizin zor olacağını düşünür muydunuz-‘ sorusuna da ‘ Alex’li maçları da biliyoruz. Ama şu anda Alex yok. Alex büyük oyuncu olabilir, ama Fenerbahçe’de değil’ cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:11:50,