SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund ile harikalar yaratan Jürgen Klopp, Real Madrid veya Chelsea için takımı bırakmak gibi bir düşüncesinin olmadığını ifade etti.

2008’de Borussia Dortmund’un başına geçen ve kulübü son 2 sezonda Bundesliga’nın zirvesine taşıyan 45 yaşındaki teknik adam, hakkında çıkan Chelsea ve Real Madrid’e gideceği yönündeki spekülasyonlara yanıt verdi.

Klopp, London Evening Standard’a “2016’ya kadar sözleşmem devam ediyor. Daha önce de en az 20 kez söyledim. 2016’ya kadar buradayım. Herkes, Chelsea ve Real Madrid’den teklif geldiği zaman bırakacağımı düşünüyor ama böyle olmayacağını görecekler.” diyerek sözleşmesi bitmeden kesinlikle ayrılmayacağını vurguladı.

Chelsea ve Real Madrid gibi devlerin kendisiyle ilgilenmesinin gurur verici olduğunu belirten Klopp, “Benim gibi 1.500 nüfuslu bir kasabadan çıkan biri için Chelsea ve Real Madrid ile anılmak elbette büyük bir onur. Bu kesinlikle sıradan bir hikâye değil fakat yine de bunun üzerinde çok kafa yormuyorum. Dortmund’dan önce 7 sene Mainz’da çalıştım. Her sene başka bir Bundesliga ekibine gidebilirdim ama gitmedim. Çünkü sözleşmem vardı. Şimdi de aynı şekilde. Dortmund’da yaptığım işten büyük keyif alıyorum.” diyerek yine de Dortmund’da keyif aldığını ifade etti.

Jürgen Klopp, son 4 senede takımına 2 Bundesliga şampiyonluğu ile 1’er kez Almanya Kupası ve Almanya Süper Kupası’nı kazandırdı.

goal.com

Yayınlanma Tarihi:17:44,