SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstikbal onlarda

Drogba ve Sneijder’le birlikte gücüne güç katan sarı-kırmızılılar, Devler Ligi’nde ortaya koyulan hedeflere bu iki dünya yıldızıyla birlikte çok daha kolay ulaşacak.

Güncellenme: 08:16, 10/02/2013
İstikbal onlarda

Bırakın bir Türk takımını, Avrupa'da bile Drogba ve Sneijder'i birlikte kadrosuna katabilecek takım sayısı çok azdır. Özellikle Avrupa'da ortaya koyulan hedeflere yardımcı olacağı için sarı-kırmızılı forma giydirilen ikilinin birlikte idmana çıkması bile taraftarları heyecanlandırmaya yetiyor. İşte Fildişili yıldızın dün çıktığı ilk idmanında ortaya çıkan bu görüntü G.Saray'ın geleceğinin iki dünya yıldızının elinde olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Drogba’nın lisansı konusunda yaşanan sıkıntılardan sonra G.Saray'ın yüzü sonunda güleceğe benziyor. Çin ekibi Shanghai Shenhua'nın 2 ay maaşını ödemediği için sözleşmesini tek taraflı feshederek G.Saray'a imza atan Drogba'nın lisans derdi sona eriyor. 12 Şubat'a kadar Çin Futbol Federasyonu'ndan golcü oyuncunun lisansını talep eden G.Saray, 8 Şubat'ta olumsuz yanıt aldı. Çinli yetkililer 4 gün önce FIFA'ya Drogba konusunda başvuruda bulundu. Bu 4 günlük süreç de sarı-kırmızılıların çok işine yaradı.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Drogba konusunda kimin haklı olduğunu ortaya çıkartmak için bir hakem atayan FIFA'nın kararını en geç Perşembe gününe kadar vermesi bekleniyor. 2005 yılında benzer bir durumla Frank Ribery'yi elinden kaçıran sarı-kırmızılılar bu kez haklı olduğundan sonuna kadar emin. Fransız oyuncudan ders alan yönetim, Drobga için artık geri sayıma geçti. Bir aksilik yaşanmazsa Fildişili oyuncunun lisansı çıkacak ve 15 Şubat Cuma günkü Akhisar deplasmanında sahada olabilecek. Teknik heyet de dünya yıldızını hazırlamak için çaba harcıyor.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK