SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki söz düellosu devam ediyor. Fenerbahçe yöneticisi Deniz Tolga Aytöre Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol adlı programa bağlanarak gündeme dair açıklamalar yaptı.

“HANGİ YÖNETİCİMİZ AÇIKLASINLAR”

Aytöre, “Sizce büyük bir kulübün Divan Kurulu başkanı futbolcusunun söylemleriyle, bir başka kulübün başkanının söylemini reddedebilir mi? İrfan Bey iki üç gündür sürekli demeçler veriyor. Ben “duyum aldım, duyum aldım” şeklinde. Biz de çıkıp aynı şeyi söylüyoruz hangi Fenerbahçeli Wesley Sneijder, Didier Drogba konusunda bu dediği duyumu yapmış? Hangi Fenerbahçeli yönetici bu transfer için adımızı resmi olarak kullanmış.

Bugün Galatasaray Spor Kulübü futbolcunun menajerlerine ödediklerini açıkladı mı? Menajer 1 milyon euro için bu tip oyunlar yapabilir. Bugün bizim camiamızın adı zikrediliyor. Kimdir Sneijder, Drogba transferinde Fenerbahçe adına girişim yapan yönetici? Bize bunu açıklasınlar.” diyerek Sneijder ve Drogba transferine ilgili konuştu.

Fenerbahçeli yönetici duyumlarla Divan Kurulu Başkanlığı yapılmayacağını söylerken, “Siz duyumlarla kalkıp, sıkışılan yerde başvurulan şike süreci, hep bunu yapıyorlar. Namuslu insanlar şike yapmaz vs bu tür söylemler. Şike yapıldığı yargı kararı ile kesinleşmemiştir. Aynı manipülasyon davasının yargı kararı ile kesinleşmediği gibi. Bu süreçlere atıfta bulunmak çok doğru değil. Aktar’ın sözlerini halen daha anlayamıyorum. Duyumlarla, futbolcunun ifadelerine göre Fenerbahçe’ye camiasına dil uzatılıyor.”

“F.BAHÇE İSTESEYDİ DROGBA’YI ALIRDI”

Aytöre Fenerbahçe’nin Wesley Sneijder için Galatasaray’dan daha önce de bir görüşme yapılmadığını söylerken “Olduğunu ispat etsinler. Fenerbahçe isteseydi, alırdı. Hangi Fenerbahçeli yönetici Drogba ile görüşmüş? Yaptığını iddia eden varsa ispat edecek. Görüşsek, görüştük deriz. Fenerbahçe başkanı taraftarına şirin gözükmek istese araya girdik konularında bu şeyi kabul ederdi.

Fenerbahçe isteseydi Didier Drogba’yı alırdı. Neden alamasın. Fenerbahçe’nin gücünü bütçesi gösterir. O travma yaşadığımız sezonda ödediğimiz vergi 90 trilyon. Lütfen onlar da açıklasın. Biz bir yanlış yaptıysak hesabını veriririz ama adı duyulmamış Galatasaray Divan Kurulu Başkanı’na değil.” ifadelerini kullandı.

“G.SARAY’IN YANINDA OLURUZ”

İki yıldır belden aşağı vurulması gerektiği zaman “3 Temmuz” deniliyor diyen Aytöre, “Aziz Yıldırım iki yıldır bir tek manipülasyon demiş bu mu ağır geliyor? G.Saray’ı şikayet eden kendi üyeleri. Gidip onlara sorsunlar neden şikayet etmiş. İnsanlar yargılama bitmeden şikeci, teşvik yaptığınız derken manipülasyon yapmadık demek size ağır geliyorsa burada haksızsınız.

Hapis yapmak, hapisten çıkmak çok önemli değil. Öyle günler gelecek ki insanlar sokağa çıkamayacak. Bu hukuka aykırı uygulamalar, tek yanlı durumlara bize dokunmadığı sürece izin verdiğimiz sürece bu ülkeyi çok yanlış yere götürüyor. Manipülasyon dosyasında Galatasaray da bizim gibi hukuka aykırı durumlara maruz kalırsa biz onların yanında oluruz” dedi.

“İSTİFA SİSTEMİ OLUŞTURULMAK İSTENİYOR”

Aytöre taraftarların başkan Aziz Yıldırım’ı istifaya davet etmesiyle ilgili olarak ise; “Genç Fenerbahçeliler, 1907 UNIFEB farketmez adında Fenerbahçe geçen her örgüt bizim bir değerimiz. Bizim adında Fenerbahçe geçen bir gruba önyargılı olmamız, bu insanları külliyen içeren bir tasarrufta bulunmamız mümkün değil. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerinin görev süresini belirlemek, buna müdahale etmek ve çabuklaştırmak gibi bir oluşturulmaya çalışılan sistem var.

Biz bu geleneği oturtmayacağız. Herkes çok iyi bilmelidir, Aziz Yıldırım ve yöneticileri nasıl geldiyse öyle gidecektir. 3-5 kişinin yaptığı eylemi muhatap alıp koskoca Genç Fenerbahçeliler’e düşman olmak, karşı karşıya gelmek bizim gibi bir yönetimin tasarrufu olamaz. Kol kırılır, yen içinde kalır. Bunlar da çözülecektir. “

Yayınlanma Tarihi:11:35,