SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FİZİK gücü yok, çok zayıf… Güvenini kaybediyor. Kafadan alıp götürecek bir oyuncu değil Sinan. Bundan sonra umarım bir süre sonradan oyuna girip alır götürür Beşiktaş'ı. Genç Semih bile hala kulübeden girerken, Sinan bir anda 11 oyuncusu oldu! Oldu da olan ona olmak üzere. Samet Hoca ‘kazanacağım' derken kaybetmek üzere Sinan'ı.

HOLOSKO Galatasaray maçında ileri uçta oynarken tek başına, Elazığ'da ne işi vardı orta sahada? Beşiktaş kenar yönetimi Allah'tan anladı hatasını ve Holosko'yu olması gereken yere monte etti. Tempo da goller de bu değişikliklerden sonra geldi.

TORAMAN'IN yeri bence defans dörtlüsünün önü. Daha verimli ve daha kendine özgüvenli oynuyor kaptan. Sivok olmaz ise olmaz. Hata da yapsa varını yoğunu ortaya koyuyor. Atıyor ya da attırıyor.

MAÇ kötü, Elazığspor kötü, Beşiktaş kötü. Beşiktaş sezon başından bu yana göze en kötü gelen topunu oynadı. Maç bitmedi bir türlü.

BEŞİKTAŞ'IN ne olacağı belli değil. Şampiyon da olabilir. Ligi 6'ncı ya da 7'nci de bitirebilir. Ortası olmaz.

FERNANDES başta olmak üzere tüm orta sahada garip bir uyumsuzluk göze çarpıyor. Siyah-beyazlılar ileri oynamak yerine neden sağ-sol geri-beri yapar anlamak mümkün değil.

TAKIMI sürükleyecek iki adam; Oğuzhan ve Fernandes de maça kendini veremedi. Olcay kapasite sınırlarını zorlaya zorlaya canı çıkacak ama buraya kadar. Bunun üzerine daha da koyması lazım.

BEŞİKTAŞ'IN dan-dun oyunu sonrasında gol atma gibi bir lüksü olamaz. Her maçında bir adam çıksın da maçı koparsın lüksü de olamaz. Kendinden kat kat zayıf ekip karşısında taraftarını strese sokmak gibi bir lüksü olamaz. Olamaz. Olmamalı.

MERAK ettiğim Türkiye'de top oynanıyor mu? Ben açıkçası unutmak üzereyim topu. Futbolu. Yazık!

HANİ şöyle eski maçlara baktığımda neredeyse her 90 dakikada bir kemik sesi vardı. Sistem yoktu. Bugün sistem var da ne oldu? Biri söylesin bana Beşiktaş'ın sistemini.

HİLBERT'İN müdahelesi var. Toraman rakibine izin vermedi. Escude hata! Vs… Vs… Rakip; Elazığspor! İstediğin kadar 3-1 al maçı. Böyle olmamalıydı. Coşmadıkça, coşturmadıkça adı 3 puan olur.

ÇEKİRGE 1 zıplar 2 zıplar, 3'te toslarsın duvara. Benden söylemesi. Benim değil aslında bu yazdıklarım, taraftarın sesi… NİANG mı?

Daha zaman var. Bence Samet hocanın tek doğrusuydu son 7 dakikada oyuna alması Niang'ı. Güçlene güçlene oynayacak.

O da ne Muhammed 90+'da oyunda. Hazır olmayan Niang'dan sonra Muhammed… Yazık oluyor Muhammed'e. Muhammed harcanıyor. Yazık gerçekten. Vallahi yazık billahi yazık. Bırakmadınız Barcelona'ya, niye oynatmıyorsunuz o zaman?

NOT: Beyaz TV ‘de odamda Sinan Engin ile izliyoruz maçı. Bir baktım son 4 dakikada Sinan abiden ses yok. Sinan abi, Sinan abi, Sinan abi… Ayağa kalktım; bir baktım uyumuş! Beşiktaş, Sinan Engin'i uyutmuş. Bir futbol sevdalısını, Beşiktaş aşkı ile yanıp tutuşan Sinan Engin'i bile 3-1'e rağmen uyutmuş!!! Hayırlı pazarlar…