SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollanda Birinci Ligi takımlarından Zwolle’nin oyuncusu Rochdi Achenteh,futbola ilk başladığı yıllarda Guus Hiddink’in kendisinin hayatını değiştirdiğini söyledi.

PSV Eindhoven’in genç takımında forma giyerken Ismail Aissati ile birlikte geleceği parlak görülen futbolculardan biri olan Achenten, bu yıllarda maddi geçimini sağlamak için otelcilik yapmaya başladığı sırada Hiddink kendisine her ay 500 euro vermeye başladı.

Achenten o dönemi şöyle anlattı; “Ben B-Genç takımın kaptanlığını yaptığım sırada para kazanmak için mecburen bir iş yapmak zorunda kaldım. Sabahları otelde çalışıyor, öğleden sonra idmanlara katılıyordum. O zamanki genç takım sorumlumuz Joop Yang, bana bu durumun nedenini sordu ve ben de kendisine anlattım. Bu sırada PSV A Takım teknik direktörü olan Guus Hiddink bu durumumu öğrendi ve bana sadece futbol oynamam gerektiğini ve önemli bir yeteneğim olduğunu söyledi. Hiddink bana, ‘Kurtuluşun futboldan olacak’ dediğinde aynı zamanda bana her ay 500 Avro maaş bağladılar. Ben de futbol kariyerime bu sayede devam edebildim.”

Yayınlanma Tarihi:19:42,