SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde maç öncesi son antrenmanını basına kapalı gerçekleştirdikten sonra THY'ye ait özel uçakla Sivas'a giden bordo-mavili takımda, Janko, Sapara ve Emerson ile sakatlığı süren Zeki Yavru ve Volkan Şen kadroda bulunmuyor. Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen Zokora ve Bamba ise kadroya dahil edildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından aldığı 1 aylık hak mahrumiyet cezası sona eren kulüp başkanı Sadri Şener de Trabzon'a gelerek kafileyle birlikte Sivas'a gitti. Yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu da kafilede yer alarak takıma destek verdi.

Kulüp asbaşkanı Nevzat Şakar, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada, Sivasspor'un ligin en iyi futbol oynayan ekiplerinden biri olduğunu belirterek, ”Biz de Gaziantepspor maçıyla bir çıkış yakaladık. Bunu sürdürmek istiyoruz. İyi bir maç olacağını düşünüyorum ama bizim kazanmaya daha çok ihtiyacımız var. Ümit ediyorum kazanıp 2'de 2 yaparız” dedi.

Şakar, teknik direktör Tolunay Kafkas'ın göreve gelmesiyle takımda yeni bir heyecan yaşandığını ifade ederek, ”Yeni bir teknik kadro, yeni bir heyecan var. Futbolcuların üzerinde tabii ki bunun yansıması net bir şekilde görülüyor. İnşallah yeni teknik ekip ile iyi sonuçlar alacağız” diye konuştu.

Bu sezon ligde her takımın birbirini yenebildiğini kaydeden Şakar, ”Bu yıl çok ilginç, değişik bir lig oldu. Güçlü takımlar, zayıf denilen takımlara yenilebiliyorlar. Büyük takımların büyük puan kaybı oldu. Son senelerde belki hiç olmamış durum. Fakat biz kendimize bakalım. İnşallah iyi sonuçlar alacağız” ifadelerini kullandı.

Şakar, kulüp başkanı Sadri Şener ve yönetim kurulu üyeleri olarak hep beraber Sivas'a gidip takıma destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor'un yarınki karşılaşmaya, Onur, Serkan, Bamba, Giray, Cech, Zokora, Colman, Adrian, Alanzinho, Olcan ve Halil muhtemel 11'i ile çıkması bekleniyor.

TRABZONSPOR SİVAS’A GELDİ

Uçakla Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'na gelen Trabzonspor kafilesi, kamp yapacağı Büyük Otel'e geçti. Otel önünde bekleyen bir grup taraftar, futbolculara sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar, futbolcular ve teknik heyetle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kafilede, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve yöneticiler de yer aldı.

Sivasspor-Trabzonspor karşılaşması, yarın saat 13.30'da başlayacak.