SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Kafkas, yaptığı toplantılarda öğrencilerine ısrarla aynı mesajı iletiyor: “Önce abiniz, sonra hocanızım. Kapımı çekinmeden çalın ve tüm sorunlarınızı benimle paylaşın”

Ligde art arda alınan kötü sonuçlar, Trabzonspor'un havasını iyice bozmuştu. Negatif atmosfer, özellikle Şenol Güneş'i istifaya götüren süreçte doruk noktasına ulaşmıştı. Ancak o, kaybolmaya başlayan takım ruhunu yeniden canlandırmayı başardı. Futbolcuların hem moral motivasyonlarını hem de özgüvenlerini yerine getirmeyi amaçlayan Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Tolunay Kafkas, vakit kaybetmeden reçeteyi yazdı. Kafkas'ın ilk işi, tatlı-sert üslubuyla oyuncularıyla abi-kardeş ilişkisi kurmaya çalışmak oldu.

KAPTANLARA TALİMAT VERDİ

Tüm futbolcularla özel görüşmeler yapan ve sorunlarını dinleyen Tolunay Kafkas'ın, oyuncuların psikolojisiyle de yakından ilgilendiği öğrenildi. Futbolcularından her türlü sorunu ilk olarak kendisine anlatmalarını isteyen Kafkas'ın takım kaptanlarına da talimat vererek takımdaki tüm rahatsızlıkların mutlaka kendisine iletilmesini istediği öğrenildi. Kafkas'ın toplantılarda, “Sizleri çok seviyorum. Önce abiniz, sonra hocanızım. Kapımı çekinmeden çalın ve tüm sorunlarınızı benimle paylaşın“ diye konuştuğu öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:08:04,