SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktör Aykut Kocaman, Sivasspor maçında yediği hatalı gol sonrasında eleştirilerin odak noktası olan kaleci Volkan Demirel'e, “Senden vazgeçmem” diyerek sahip çıktı. Son 13 maçında da gol yiyen ve tarihinde en uzun süre kalesinde gol gören Fenerbahçe'nin tecrübeli file bekçisi bu gelişmeden sonra moral olarak kendine geldi.

EN İYİSİ SENSİN

Bireysel hatalar üzerinde fazla durmadığını dile getiren Kocaman, tecrübeli kaleciye “Sen bu ülkenin en iyi file bekçisisin. Her futbolcunun kötü dönemleri olabilir. Önemli olan böyle günlerde ayakta durabilmektir. Önümüzde zorlu maçlar var. Sivasspor maçını unut. Geçmişle yaşama. Bir an önce ayağa kalk ve takımının başarısı için mücadele et” dedi.

Formsuzluğu nedeniyle Milli Takımın Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta yedek soyunan Volkan Demirel, dün akşamki antrenman öncesinde kendisiyle konuşan Aykut Kocaman'a teşekkür etti ve “Hocam bana güvendiğin için teşekkür ederim. Kendimi affettirmek için elimden geleni yapacağım. Takımın başarısında katkı yapacağım” ifadelerini kullandı.

TEK TEK GEÇELİM

Lig, kupa ve Avrupa'da yoluna devam eden takımın Sivasspor karşısında ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu futbolcularına anlatan Kocaman, Mersin maçı öncesinde bir anlamda terapi yaptı. Maçları tek tek geçmeleri gerektiğine işaret eden tecrübeli teknik adam, “Önce Mersin'e konsantre olmalıyız. Ligde zirve yarışını sürdürmek içim kazanmalıyız” dedi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK