SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in eski oyuncusu ve eski yöneticisi Jorge Valdano, Mourinho’nun forvet hattındaki kararsızlığının iki golcüyü de kötü etkilediğini düşünüyor.

Reak Madrid’in eski oyuncularından Jorge Valdano, buu sezon toplamda La Liga’da sadece 13 gol atabilmiş olan Karim Benzema ve Gonzalo Higuain ikilisinin form düşüklüğünü teknik direktör Jose Mourinho’nun bu mevkideki kararsızlığına bağladı.

Forvetlerin birbiriyle forma için yarışmasının iyi olduğunu, ancak bir çizgiden sonra iki oyuncu için de her hafta kendini kanıtlamaya çalışmanın yorucu ve form düşürücü olduğunu belirten Valdano, SER’e yaptığı açıklamalarda, “İkisi de forma için savaşıyorlar, ama kazanan hala yok. Bazen Higuain bazen de Benzema daha iyi oynuyor. Ama istatistiklere baktığımızda ikisinin de geçen seneye oranla daha az gol attıklarını görüyoruz.

Artık taraftarlar bile hangisini sahada göreceklerini bilemiyorlar. Teknik heyet birinden birini artık seçmeli. Bu belirsizlik yıldız oyuncular için çok kötü bir his. Özellikle de bu durum uzun bir süredir devam ediyorsa. Bu durum kimseye yardımcı olmuyor, üstelik Madrid ileri hattaki yırtıcılığını ve agresifliğini de kaybediyor.” diye konuştu.

goal.com