SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin aldığı kötü sonuçlardan dolayı yeniden eleştiri oklarının hedefi olan ve takımdaki  akıbeti merak konusu olan Rafa Benitez, Abramovich ile en son 3 hafta önce konuştuğunu söyledi.

Son 5 resmi maçta tek galibiyet alabilen Maviler’de İspanyol çalıştırıcının da sezon sonunu görüp göremeyeceğine şüpheyle bakılıyor. Kulüp sahibi Roman Abramovich ile en son 20 gün önce konuştuğunu söyleyen tecrübeli antrenör, “Onunla en son Arsenal maçından sonra konuştuk. Oldukça iyi gidiyorduk ve o da bir hayli mutluydu. O günden bu yana onunla değil, ama ona yakın insanlarla muhabbetim oldu. Ne düşündüğünü biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız şu ya da bu olacak diyemezsiniz. Kimse bir şey bilmiyor.” dedi.

Tek diyebileceğinin futbol adına olan konuşmalarının iyi geçtiği diyen Rafa, “Burada önemli isimler olarak biz birbirimizle hep iletişim halindeyiz ve futbol adına hiçbir sıkıntımız yok.” diye konuştu.

Önlerindeki Wigan maçı hakkında da söz hakkını kullanan Benitez, “Önemli bir maç olacak. Kontratım sezon sonuna kadar devam ediyor, bu sebeple geleceğim hakkında konuşmak yerine önümdeki maç hakkında konuşmayı tercih ederim. Benim işim değişmez, 26 yıldır antrenörlük yapıyorum, ondan önce de futbolcuydum. Kazanırsanız her şey iyidir, kazanmazsanız insanlar konuşmaya başlar. Bu kadar basit. Ama ben 6-7 aylık bir kontrat imzaladığımı bilerek buraya geldim.” ifadelerini kullandı.

goal.com

Yayınlanma Tarihi:14:17,