SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ligde puanlar birbirine çok yakın. 3 maç üst üste kazanan, ipi göğüslüyor. Biz sonuna kadar bu yarışın içindeyiz. Hayalim Eskişehirspor'la şampiyonluk yaşamak. Taraftarımız bunu hak ediyor”

Eskişehirspor'un genç oyuncusu Alper Potuk, AMK'ya özel açıklamalarda bulundu. İlk olarak A Milli Takım'daki tecrübesini anlatan başarılı orta saha, “Genç yaşımda, üstelik Anadolu'dan gidip Ay-Yıldızlı formayı giymek büyük onur. Çok çalışırsanız ve isterseniz, milli takıma gitmek o kadar da zor değil. Önceden bu işler daha zordu diye düşünüyorum, ancak Abdullah Avcı ile birlikte bazı tabular yıkıldı. Artık Anadolu kulüpleri daha fazla mercek altında” dedi. A Milli Takım'ın beklentileri karşılayamamasıyla ilgili de konuşan Alper, “Hazırlık maçlarına odaklanmak zor oluyor. Bunu ölçü almak bence doğru olmaz. Zamanla daha iyi duruma geleceğiz” diye konuştu.

‘DEPLASMANDA KAZANIRSAK…’

Hedefleriyle ilgili bilgi veren Alper, “A Milli Takıma gitmek istiyordum, bunu başardım. Artık ilk 11'de görev yapmayı istiyorum. Genel olarak hayalim ise Eskişehirspor'la şampiyonluk yaşamak. Bu aslında o kadar da zor değil. Ligde puanlar birbirine çok yakın. 3 maç üst üste kazanan, ipi göğüslüyor. Biz sonuna kadar bu yarışın içinde olacağız. Çok kaliteli bir ekibiz ve iyi top oynuyoruz. 3 büyükler kadar biz de favoriyiz. Artık Anadolu takımının şampiyon olması sürpriz olarak algınlanmamalı. Tek eksiğimiz deplasmanda kazanamamak. Bu soruna Gençlerbirliği maçıyla son vereceğiz.” açıklamasını yaptı.

SAFA CAN KONUKSEVER/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:04,