SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş bir futbolcusu ile daha yollarını ayırmaya hazırlanıyor. ‘Feda’ sezonunda feda etmeyen Roberto Hilbert’e sezonu sonu için kapı gözüktü. 1 Temmuz 2010’da adım attığı Beşiktaş’ta sözleşmesi 3.5 ay sonra bitecek olan Alman futbolcu, siyah-beyazlı takımda yılda 1 milyon 250 bin euro garanti ücret alıyor.

KIRAN KONUŞTU AMA…

Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, 26 Eylül 2012’de Swiss Otel’de yapılan forma lansmanında Hilbert’i bir kenara çekerek, ‘Sezon sonunda sözleşmen bitiyor. Eğer aldığın ücrette indirime gidip 1 milyon euroya düşürürsen, 2 yıl uzatırız’ dedi. Ancak Alman futbolcu bu teklifi kabul etmedi. Bununla da yetinmeyip, geciken ödemeleri nedeniyle Beşiktaş’ı 3 kez icraya verdi.

1 MİLYON EURO’YU AŞIYOR 29 yaşındaki futbolcunun İstanbul 4. İcra Müdürlüğü’nde başlattığı icra takibine konu olan rakamlar 1 milyon euroyu aşıyor. Biri 723 bin 566, diğeri 221 bin 945 euro olan icra takiplerinin sonuncusu ise 75 bin 575 dolar. İşte bunlar bardağı taşıran son damla oldu. Yönetim, Teknik Direktör Samet Aybaba’nın da görüşünü alarak Hilbert’le yolları ayırma kararı aldı.

ARTIK KALAMAZSIN

Siyah-Beyazlı yöneticiler, Alman futbolcuya ‘Feda sezonunda sen hiçbir şey yapmadın. Bir de icra takibi başlattın. Bu şartlar altında seninle çalışamayız. Sezon sonunda yollarımız iki taraf için de iyi olur’ dedi. Hilbert’in de bu gelişmelerden sonra kendisine kulüp aradığı, büyük ihtimalle ülkesine döneceği belirtildi.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:12:42,