SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Balotelli yurt dışında milyonlarca euro para ediyor, biz Türkiye'de ‘5 kuruş etmez' imajını aldık.”

“Adam evin içinde havai fişek atıyor, evi yakıyor, kaçıyor. Ben hiç değilse evi söndürmeye çalışırım.”

“Ben evimde havai fişek atsam onu da doğru yazmazlar. ‘Batuhan evi yaktı' diyeceklerine, isim benim diye ‘Batuhan yandı' derler.”

Batuhan Karadeniz… Attığı her adım olay olan, A Milli Takım'a ‘genç futbolcu' sıfatını getiren ‘keskin sirke' bir yıldız. Sezon başında Eskişehir'de sadece 1 maçta oynadığı için, Deportivo'ya imza atamayan, Eskişehir'in ardından forma giydiği Beşiktaş'tan kendi isteğiyle sözleşmesini feshedip ayrılan ama bir sezonda 3 takımda forma giyemediği için ortada kalan Batuhan, içini AMK'ya döktü. İşte arkadaşımız Deniz Eke'nin harika röportajı:

NEDEN BEŞİKTAŞ’TAN AYRILDIN?

“Her şey Beşiktaş için. Ayrılığım bile. Bu camia beni büyüttü, topçu yaptı. Bugün ayrıldıysam Beşiktaş menfaatleri içindir. İstesem alacağım 90 bin TL'yi alır idmanıma çıkardım, bunu yapmadım. Gittim Samet Hoca'ya ‘Beşiktaş feda zamanı bana büyük para ödüyor. Fakat oynamıyorum. İsterseniz sözleşmeyi feshederiz' dedim. O paranın hakkını belki ben de veremedim ama az görev aldım. 4 gün idmana çıkmayan arkadaşı oynattılar. Ben de Almeida'nın yerinde olsam ve 9 gol 6 asist yapsam ben de 4 gün idmana çıkmasam bile oynardım. Her zaman iyi kazanıyor.

Bana göre Karabük maçında iyi top oynadım. Elazığspor maçında da kötü oynadığıma inanmıyorum ama 45. dakikada oyundan çıkarıldım, Almeida girdi. Onun da iyi oynadığını düşünmüyorum. Yine de ertesi hafta Almeida oynadı, çünkü hak onun.

BİR ANDA ÇIKIP FESİH İSTEDİN, KİMSE YOLLAMADIYSA NEDEN GİTTİN?

Benim kontratımı feshetme isteğimin asıl nedenini anlatayım. 17. haftaydı. Kayseri maçının 60. dakikasında Almeida, ‘Beni değiştirin' işareti yaptı kenara. Hoca beni çağırdı. O arada gol yedik. Hoca bana ‘Bekle' dedi. Bunu söylediğinde karar verdim. ‘Demek ki hocanın bana güveni yok' dedim. Neyi beklemeliyim? Kim girecek oyuna, Escude mi?

Ben politik olamam, aile yapım bu. Balotelli milyonlarca euro para ediyor yurtdışında, biz burada ‘5 kuruş etmez' imajını aldık. Balotelli evin içinde havaii fişek atıyor, evi yakıyor, evden kaçıyor. Ben hiç değilse evi söndürmeye çalışırım. Ben evimde havai fişek atsam onu da doğru yazmazlar. ‘Batuhan evi yaktı' diyeceklerine ‘Batuhan yandı' derler. Ben hiç unutmuyorum… F.Bahçe maçına çıkacağım, Batuhan cezaevinde dediler ya. ‘Nezarette, maça çıkamayacak' diye yazdılar utanmadan..”

 

‘ERSUN YANAL UMRUMDA BİLE DEĞİL’

“Orası Eskişehir kulübü, kaç antrenör gelmiş geçmiş. Ersun Yanal benim için kaşını çatmış, bana kızmış! Yemin ediyorum umrumda bile değil! Benim kalbim Eskişehirspor için hiçbir zaman ters atmadı. Sonuçta kulüp Ersun Yanal'ın değil. Yanal'la kavgamın nedeni bana küfür etmesidir. O diyalog doğrudur. %90 futbolcu güler geçerdi o lafa belki ama ben gülmedim, ‘Ben de senin!' dedim. Sana patronun küfür etse yarın işe gider misin?”

‘BANA KALSA SAMET HOCA’YI YOLLARDIM’

“Aybaba beni istese tutardı. Demek ki beğenmemiş. Benim de insiyatifim olsa kendisini takımda tutmazdım belki!!!”

SAMET HOCA’YLA ÖZEL BİR PROBLEM VAR MIYDI?

“Kesinlikle yok. Kendisini de çok severim, iyi bir insan. Antrenörlüğü hakkında yorum yapamam. Benim yarım saat ağladığım bir konu var, ayrıldıktan sonra. Beşiktaş-Karabük maçında oldu bu. 85. dakikada Ersan Gülüm'ü çıkarıp Escude'yi soktuğu zaman o arkadaşımın yerine kendimi koydum. Yarım saat ağladım. Herkes hata yapabilir. Ersan oyundan çıkıyor, tribün protesto ediyor. Şimdi soruyorum… Ersan'ı nasıl toparlayacaksınız? Ben mi yanlışım? Ben antrenör olursam bu gördüklerim bana tecrübedir.”

 

EE SORUN YOKSSA SAMET AYBABA SENİN KALMANI SAĞLAYABİLİRDİ?

“İster tutar, ister gönderir, sorun değil. Demek ki bizde bir şey görmemiş. Benim de insiyatifim olsa ben de Samet Hoca'yı tutmazdım belki! Herkesin insiyatifi kendine.”

‘ESKİŞEHİR’DE OYNADIĞIM MAÇI BEN BİLE UNUTTUM’

“Sadece 1 maçtan dolayı Deportivo'ya imza atamadım. Yemin ederim bana sorsalar o maçı hatırlamazdım. Belki de bu durumu Beşiktaş biliyordu.”

“Benim Eskişehir'de oynadığım bir maçtan dolayı Deportivo ile anlaşamadım. Yemin ederim ben bile unuttum o maçı. Bana sorsalar hatırlamazdım. Sırf o maç yüzünden Madrid'den döndük. Sorun değil, olmasın. Belki de Beşiktaş bunu biliyordu, yorum yapamayacağım. Ben bugün kaliteli yaşıyorsam, lüks yerlerde yemek yiyebiliyorsam, evim-arabam varsa Beşiktaş ve Eskişehir sayesindedir.”

GERİZEKALI MIYIM TESİSTE SİGARA İÇEYİM?

“1 kez kamptan kaçtım ama 2 kişiydik. Arkadaşımı satmadım, 150 bin TL cezayı kendim ödedim. Hoca beni tesislerde sigara içerken yakalamış, yalan.”

Kral yapmayacaksın kral olacaksın', ‘Batuhan sigarayla Samet hocaya yakalandı', ‘Batuhan karakolluk oldu', ‘Kamplardan kaçıyor'.. Ne bunlar peki? Hepsi mi yalan?

“Ben dürüstçe bir şey söyleyeceğim. Hayatımda bir kere maç kampından kaçtım. Onu da çıktım söyledim. Kaçtım! Var mı ispat, yok! Ama kendim çıktım söyledim. Ben kaçtım ama tek başıma kaçmadım. 2 takım arkadaşımla kaçtım. 150 milyar para cezası yediğimde bana sordular ‘Yanında kim vardı?' diye, ‘Tek başıma kaçtım' dedim! Neden arkadaşımı söyleyeyim?

Mesela hocanın beni sigarayla yakalamasıyla ilgili söylenenler yalan. Zaten ben sigara içsem, gerizekalı gibi tesisin ortasında içmem herhalde! Ayrıca Samet Hoca asla oyuncusunun odasına girmez.

Fenerbahçe maçına dönelim “Ben kral yapmam kral olurum” demişim. Bir defa ben bu yaşta onu söyleyecek beyine sahip değilim. O söz benden nasıl çıkar ya?”

‘ESKİŞEHİR’İ UNUTMAM'

“Beşiktaş bana sırt çevirdiğinde Eskişehirspor bana sahip çıktı. Eskişehir'i çok sevdim, tatilimde bile orada kaldım. Beşiktaş, yönetim değiştikten sonra bana ‘Gel burası senin yuvan' dedi. Onun için ayrıldım. Beşiktaş'ın bende emeği ne kadar varsa Eskişehir'in o kadar var. Eskişehir'de düşmemek için büyük mücadele vermiştik. Bir keresinde yenik durumda girdiğimiz devre arasında takım olarak ağlıyorduk. Öyle bir arkadaştık birbirimizle.”

‘ÇOK KARAKTERSİZ VAR’

“Ben kamuoyunda herkesin bildiği bir isimden duydum. Bana ‘Ben seni böyle bilmezdim, seni hiç sevmezdim. Gazetede boş yer kalınca senin haberini yapıyordum' dedi. ‘Canın sağolsun' dedim. Kuran çarpsın umrumda değil bunlar, evime bir tane gazete almıyorum 3 yıldan beri. Spor programıda izlemiyorum. Çok karaktersiz insanlar var spor kamuoyunda.”

‘BEN FEDA’MI AYDA 90 BİN TL İLE YAPTIM’

“Allah herkesin çarşısına göre pazar versin. Ben ‘Feda'mı yaptım. Oturduğum yerden paramı almadım. Benim Feda'm aylık 90 milyar. Yatmadım, yatmıyorum. Ben sözleşmemi feshetmesem hala kulüpteydim. Koskoca Quaresma yapmadı, 6 ay oturduğu yerden para aldı değil mi?”

‘FATİH TERİM’İN YERİ HER ZAMAN AYRIDIR’

“Fatih Terim sağolsun, sayesinde vatanımın bayrağını göğsüme takmama izin verdi. Fatih Hoca çalıştığım tüm hocaların üzerindedir. Onun iyi tarafı anlatamayacağım kadar çok. Sen iyi futbolcusun, kendine inan çık oyna' dedi bana. Soruyorum, hangi insan Dünya Kupası Elemesi'nde o formayı o kadar küçük çocuğa verip sahaya koyar? Kimse!”

‘BENİM GÖNLÜM QUARESMA!’

“ŞU an sana Sneijder'i verselerdi, benimle röportaj yapmazdın. Neden? Para eden yabancının haberi. Tribün de yabancı seviyor. Ben Yusuf Şimşek gibi yetenek görmedim. Telefon kulübesinde çalım atar. Ama Quaresma'ya tapılıyordu. Biz yabancı hayranı bir toplumuz! Ben Q7 gibi değilim, onun gibi 27 bin TL'lik küpeler, takmıyorum ama benim de gönlüm Quaresma!”

‘AMK DA BENİM GİBİ’

“AMK'yı takip ediyorum. Siz de benim gibi dürüstsünüz. Ne kadar satarsa satsın, satmazsa satmasın ama yalan yok diyorsunuz. Tarzınız bu. Bazen dürüstler para etmiyor. Benim de etmediğim gibi.”

Deniz EKE/AMK

Yayınlanma Tarihi:12:07,