SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman gittikten sonra ilk olarak Tayfur Havutçu ile görüşme yapan Gaziantepspor'da ilginç bir şekilde rota Bülent Uygun'a döndü. Taraflar anlaşmaya çok yakın.

Gaziantepspor'da sıcak saatler yaşanıyor… Teknik direktör Hikmet Karaman'ın sözleşmesini tek taraflı fesheden kırmızı-siyahlı kulüp, hoca arayışları doğrultusunda ilk olarak Tayfur Havutçu ile temasa geçmişti. Hatta bu görüşme için TFF Başkanı Yıldırım Demirören de aracı olmuştu. Ancak dün sürpriz bir gelişme yaşandı. Havutçu ile anlaşması beklenen Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Ankara'da Bülent Uygun ile masaya oturdu. Son olarak Elazığspor'u çalıştıran ve alınan başarısız sonuçlar üzerine görevinden ayrılan Uygun'un, Gaziantep'in başına geçmeyi çok istediği öğrenildi.

TAKIM ÇALIŞTIRMAM DEMİŞTİ…

Yönetim de, takımın durumu hayli kritik olduğu için Tayfur Havutçu'nun yerine daha tecrübeli olan ve pek çok Anadolu takımında çalışan Bülent Uygun'a sıcak bakıyor. Tarafların anlaşmaya oldukça yakın olduğu ifade edilirken, bir aksilik yaşanmazsa bir-kaç gün içinde resmi olarak imzalar atılacak. Bilindiği üzere Uygun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Sezon sonuna kadar takım çalıştırmayı düşünmüyorum” ifadesini kullanmıştı.