SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

11-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul Akatlar Club Sporium'da gerçekleştirilecek “TEB İpek Şenoğlu Cup” 18 yaş üstü, sanatçı, iş adamı,sporcu,…v.b. kısacası tenis sporuna gönül vermiş tüm amatör tenis tutkunlarını bir araya getirecek.

TEB Yıldız markasının ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan “ TEB İpek Şenoğlu Cup”ın asıl amacı, önümüzdeki yıllarda projeyi genişleterek, Türkiye'nin her yerinde tenis sporunu yaygınlaştırmak üzere turnuva düzenlemek, tenis adına yeni projeler için fon yaratmak ve kamuoyu nezninde tenis sporunu dördüncü büyük spor etkinliği haline getirmek. Sponsorlarımız arasında Coca-Cola, Sarar, Bürosit, BankPozitif, Eti, Projehaber, EpttAvm, Powerade, Activar gibi kendi alanının en iyi markaları var.

GELECEĞE YATIRIM

41 kez tüm yaş gruplarında tekler ve çiftler Türkiye Şampiyonu olmasının yanı sıra, 165 kez milli takımda ülkemizi temsil eden İpek Şenoğlu, dünya klasmanında ilk 60'a giren tek Türk tenisçimizdir.

Bugüne kadar hem sporcu olarak hem de genç sporcuların yetişmesine fon yaratmak ve dikkat çekmek amacıyla birçok projede yer aldığını belirten Şenoğlu, veteran turnuvalarının önemini ise şu sözlerle açıklıyor;” Hepimizin bildiği gibi tenis son 10 senedir çok büyük bir gelişim grafiği çizmekte. Yine çoğumuzun hem fikir olduğu gibi bu grafik daha da hızlanarak artmalı. Ben bu grafiğin ivmesinin yükselmesi için veteran tenisinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İstiyoruz ki önümüzdeki şampiyon adaylarımızı yetiştirecek olan ya da onların sponsorluklarında payı olacak olan veteran tenisçilerimiz bu organizasyondan ayrılırken tenisi daha çok sevsinler, güzel anılar ile ayrılsınlar ve tenise maddi ve manevi yatırım yapmaya daha da motive olsunlar.”

ÜNLÜ İSİMLER ”TEB İPEK ŞENOĞLU CUP’TA BULULUYOR!

Ferhat Göçer, Helin Avşar, Ümit Davala, Metin Tekin,Behzat Gerçeker gibi sanat ve spor dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra iş dünyasının da büyük ilgi gösterdiği turnuva 11-24 Şubat tarihlerinde Akatlar Club Sporium'da gerçekleşecek.

İPEK ŞENOĞLU KİMDİR?

İpek Şenoğlu yurt içi ve yurt dışında aldığı şampiyonluk ve derecelerle Türk tenisinin en başarılı sporcusudur. İpek, 41 kez tüm yaş gruplarında tekler ve çiftler Türkiye Şampiyonu olmuş ve Türkiye’yi 165 kez milli takımda temsil etmiştir.

2002 yılında profesyonel tenis oynamaya başlayan İpek, geçtiğimiz yıllar içerisinde  2004’de tek bayanlar dünya klasmanında 293’e ve 2009’da çiftlerde 52 numaraya yükseltmiştir. İpek, dünya klasmanında ilk 60’a girmiş tek Türk tenisçimizdir.

İpek, dünya sıralamasında kazandığı puanlar sayesinde, Grand Slam’lere kendi puanıyla katılabilen ilk Türk tenisçi olmuştur. Dünyanın en başarılı tenisçilerinin katılabildiği Grand Slam turnuvalarında ülkemizi başarıyla temsil eden İpek; 2005 Avustralya Açık tenis turnuvasında ilk turda olimpiyat şampiyonlarını yenerek ikinci tura atlamış, Amerika Açık tenis turnuvasında ise 3 tur atlayarak dünyanın ilk 16 takımı arasına girmeyi başarmıştır. 2009 yılında Wimbledon da 3.tura kadar çıkarak hem kendi hem de ülkemizin hedeflerini bir basamak daha yükseltmiştir.

Yayınlanma Tarihi:23:08,