SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımın her şeyden önce ilgiye ihtiyacı olduğunu hisseden F.Bahçe Başkanı, Sevgililer Günü'nde evinde sakin bir gün geçirmek yerine, aleyhine yapılacak her türlü olası tepkiye göğüs gerecek.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu sıralar taraftarıyla arası açık. Spor Toto Süper Lig'de bir türlü istenilen skorların gelmemesiyle sabrı taşan sarı-lacivertli taraftarlar, ilk yarının son maçı olan Kardemir Karabükspor yenilgisinden bu yana başkanlarını istifaya davet ediyor.

Hatta sadece statta değil, gidilen deplasmanlarda da Aziz Yıldırım'a karşı yoğun bir eleştiri oluyor. Son olarak G.Antepspor deplasmanı için şehre giden Yıldırım, havalimanında aleyhine tezahüratlarla karşılaşmıştı. Fakat Yıldırım, tüm bu baskılara ve istifa seslerine rağmen geri adım atmayacak ve çok sevdiği F.Bahçe'yi gideceği deplasmanlarda yalnız bırakmayacak.

YÖNETİCİLER DE OLACAK

Öyle ki Yıldırım, F.Bahçe'nin pazar günü öğlen saatlerinde oynayacağı Mersin İY maçı ve hemen ardından Avrupa Ligi'ndeki çok kritik Bate Borisov sınavı için deplasmana gidecek. Zor günler geçiren takımı yalnız bırakmak istemeyen Aziz Yıldırım, kalabalık bir yönetici kafilesini de yanında götürüp bütünlük sağlayacak.

BÜYÜK FEDAKARLIK

Takımın şu an her şeyden önce ilgiye ihtiyacı olduğunu düşenen başkanın Mersin'de göreceği olası tepkiye rağmen şehre gidecek olması zaten büyük bir fedakarlık. Ama esas fedakarlığını 14 Şubat Sevgililer Günü'nde oynanacak olan Bate Borisov maçına giderek gösterecek Yıldırım.

YİNE FENERBAHÇE…

Evinde eşiyle sakin bir gece geçirmek yerine her türlü tepkiyle karşılaşabileceği bir ortama girmekten kaçınmayan Aziz Yıldırım böylece, her zaman söylediği gibi ‘Darağacında olsak bile son sözümüz F.Bahçe' sözünü bir kez daha hayata dökmüş oluyor.

TARAFTARLA GERGİNLİK BÜYÜYOR

Yıllardır F.Bahçeliler'in buluşma noktası olan antu.com, dün bir açıklama yaparak başkan Yıldırım'la ilgili sert ifadeler kullandı

Fenerbahçe Yönetimi'yle bazı taraftar grupları arasındaki kriz, karşılıklı yapılan açıklamalarla büyüyor. Sarı-lacivertli taraftarların buluşma noktası olan antu.com, ‘Yavaş Başkan!' başlığıyla dün bir bildiri yayınladı: “En son yaptığınız açıklamada taraftarın kulübü zarara soktuğunu söylediniz. Toplamı 2 milyon 828 bin 500 TL zarar oldugunu söylüyorsunuz.

‘SABREDİYORUZ!’

Bizim katkımız hiç mi yok başkan? 15 yıldır görevdesiniz. Yılda ortalama 40 maç oynayan futbol takımına sizin hesabınızda 600 milyon TL bilet parası ödemiş bu taraftar.

Taraftar müşteri değildir. Taraftar adı üzerinde taraftardır. Çoluk çocuğumuzun rızkından keserek verdiğimiz destek dünyada hangi parayla kıyaslanabilir ki? Başkan, F.Bahçe'nin menfaatleri için bir gözümüzü kapattık sabrediyoruz. Her şeyin sonu var.”

İrfan YİRMİBEŞ/AMK