SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

San Donato meclis üyelerinden Matteo Sargenti, Inter kulübünün yeni bir stadyum inşaatına hazırlandığını ve San Siro’dan ayrılmayı düşündüğünü belirtti.

Diğer bir ismiyle de Giuseppe Meazza olan stadyumu uzun süredir ezeli rakibi Milan ile paylaşan Inter’in daha önce de yeni evine taşınma planları yaptığı ifade ediliyordu.

Başkan Massimo Moratti’nin içinde alışveriş merkezi ve restaurantları da barındıran ve yaklaşık 60.000 kişilik olması beklenen stadyumun inşaatını San Donato gerçekleştirmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan San Donato meclis üyelerinden Matteo Sargenti, planlanan inşaat için kulüp ve yerel yönetimin uzlaşması gerektiğini ifade ederek, “Inter’in gerçekleştirmek istediği proje stadyumun yanı sıra şehre hizmet edecek tesisleri de barındırıyor. Inter’in son kararını bekliyoruz. Kesin bir karar verdikleri taktirde yerel yönetimle inşaat için temasa geçeceğiz.” yorumunu yaptı.

Inter’in hayata geçirmek istediği stadyum projesinin 2017-2018 sezonundan önce bitmesi beklenmezken projenin maliyetiyle ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmadı.