SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galler’li futbolcu Gareth Bale’in, kendine örnek aldığı oyuncu olarak Manchester United’ın eski kanat oyuncusu Cristiano Ronaldo’nun adını söyledikten sonra Tottenham’daki hocası Andre Villas-Boas’tan da açıklamasına destek geldi.

Bu sezon 34 maçta 17 gol atan Bale için, “Ronaldo ile aralarında benzerlikler görebilirsiniz. İkisi de inanılmaz teknik, güçlü ve hızlı oyuncular.” diyen Villas-Boas, “İki oyuncuyu da karşılaştırmak çok eğlenceli. İkisi de kanat oyuncusu olmadan önce forvettiler. Gareth ise sol bekti, şimdi sol açıkta oynuyor. Yakında forvette de deneyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bu sezon 33 maçta 30 gol atan Ronaldo için, “Şu anda 28 yaşında ve bir çok başarıya imza attı. Gareth’ın örnek alabileceği bir oyuncu.” derken, “Gareth, fenomen bir oyuncu. Bazen sağ kanattan gelerek gol atıyor. Bazen ortadan girerek inanılmaz sayılar kazandırıyor. Bazen de sola geçerek nefis gol pasları veriyor. Tüm potansiyelini keşfetmeye çalışan biri.” sözlerini söyledi.

Gareth’ın oynadığı mevkiden keyif aldığını da dile getiren Villas-Boas, “Önemli olan oyuncunun oynadığı oyundan zevk alması. Biz de bunu başardık onunla. İleride çok daha iyi olabilir.” açıklamalarını yaptı.

(goal.com)