SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımdaki mevcut durumdan, yeni transferlere ve Melo’nun cezasına kadar birçok konuda değerlendirme yapan Dürüst’ün konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Dürüst: “İyi bir takıma sahibiz. Yıldızlar topluluğu. Rekabetin artması için bu tarz bir transfer politikası izledik. Didier Drogba büyük bir isim başka takımlarla da görüştü ancak tercihi Galatasaray oldu. Çin Kulübü ile de işleyen bir süreç var. FIFA’dan lisans gelince sahaya çıkacak. Burak Yılmaz ile ilgili iddialar çıkıyor. Drogba gelince, Burak gidecek diye konuşuldu. Bizim Burak’tan beklentimiz bugün yarın değil. 10 sene için.” şeklinde konuştu.

Drogba’nın bugün İstanbul’a geleceğini söyleyen Dürüst, taraftarın bu havada havaalanına gitmemeleri iyi olacağını dedi.

Drogba’nın kariyerinin başarılarla dolu olduğunu ifade eden Dürüst sözlerine şöyle devam etti;

“Drogba şimdi, kariyerine baktığımız zaman başarılarla dolu. Saha içindeki kişiliği de çok iyi. Galatasaray’da zaten mesele teknik kabiliyeti kadar kişilik de önemlidir. Diğer oyuncularımıza da önemli bir örnek olacaktır. Dünya’ya baktığımız zaman Türkiye’nin en önemli markası Galatasaray’dır. Drogba da dünyaca ünlü bir isim. İyi bir sinerji olacaktır. Sneijder ve Drogba Schalke 04 maçlarına yetişip, o maçlarda takımımıza yardımcı olacaklardır.”

Felipe Melo’nun cezasının düşürülmemesiyle ilgili de konuşan Dürüst, Raul Meireles’in yaşadığı olaya atıfta bulundu.

Sporda bir kardeşlik ortamı aradıklarını belirten Dürüst: “Meireles olayında biz üç kurum arasında yaşanan çelişkiyi ortaya koyduk. Disiplin Kurulu bir karar aldı. Tahkim ise hakem raporun hiçe saydı ve cezayı indirdi. Görüntülere göre karar veriyor. Bu olay emsaldir. Bizim bir ay önce Fenerbahçeli Raul Meireles ile açıklamamız da bununla ilgiliydi. Meireles'in görüntülerinde görüyoruz. Bir sıvı çıktığını ancak bunun tükürük olarak adlandırılamayacağı söyleniyor. Aynı şey Melo için de geçerli. Melo dört maç ceza aldı. Biz en iyi savunmamızı yaptık. Bir hukuk kurulundan hukuka uygun bir davranış bekliyoruz. Ancak çıkan açıklama şu: ‘Biz suçunuzu ispat edemiyoruz, siz suçsuzluğunuzu ispat edin’ Hukukta böyle bir açıklama olamaz. Bundan dolayı federasyon güvenirliğini yitirdi. Eğer ki görüntüden karar verme gibi bir yola daha önce tevessül edilmemiş olsaydı, rapor kabul edilebilirdi. Neye göre karar verdiler. Tahkim ve hukuk kurulundan bahsediyoruz. Oraya bir takım amaçlarla geldiklerini görmüş bulunuyoruz. Federasyondan spor kamuoyu adına bir açıklama bekliyoruz. Engin Baytar 11 maç aldığında, ona itirazımız cezanın fazlalığına yönelikti.”

 

Yayınlanma Tarihi:15:17,