SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ayhan Optur'dan sonra sağlık  ekibinde istikrarı yakalayamayan Beşiktaş'ın bu sezonki kondisyonerleri Ersin Aka ve Eren Şafak'ın göreve geliş şekilleri akılları kurcalıyor.

Beşiktaş’ta üst üste yaşanan sakatlıklar akıllara sağlık komitesi ve kondisyon ekibinin işlerinde ehil olup olmadığını getirdi. Biz de siyah-beyazlıların mevcut ve son dönemdeki doktor ve kondisyonerlerini araştırdık. İşte öğrendiklerimiz… 2001 yılında goreve başlayan Dr. Ayhan Optur, bu görevden teknik direktör Mustafa Denizli'nin isteğiyle ayrıldı. Görevde kaldığı dönemde Roland Koch ve Stefano Marrone gibi tanınmış kondisyonerlerle çalıştı. Optur'un yerine göreve gelen Devrim Urgun da Optur gibi Koch ve Marrone ile çalıştı. Siyah-beyazlı takım, sezon öncesi Avusturya kampını sürdürürken hem Samet Aybaba'nın isteği, Beşiktaş sağlık sponsoru Acıbadem'in önerisiyle İsmail Başöz göreve getirildi. Kondisyonerleri ise daha önceki dönemlerde de olduğu gibi teknik direktör seçti. Aybaba'nın istediği isimler Ersin Aka ve Eren Şafak oldu.

HEMŞERİ TORPİLİ Mİ?

Aybaba, daha önceki teknik direktörluk görevlerinde de bu iki isimle çalışmamasına rağmen siyah-beyazlı takımda göreve getirtti.

SİİRTSPOR RASTLANTISI!

İki kondisyonerin şimdiye dek büyük takımlarda çalışmamasının yanı sıra bir başka ortak özellikleri ise 2009 yılında Siirtspor'da görev almaları. Ortaya atılan dedikodu ise oldukça enteresan: Osmaniyeli Samet Aybaba, Hatay Erzinli Ersin Aka ile yakından tanışmasa bile ortak tanıdıklarının tavsiyesiyle Aka'yı göreve getirdi. Aka ise Siirtspor'da beraber çalıştığı Eren Şafak'ı da Aybaba'ya önerdi ve ikili bu şekilde göreve başladı.

Hüseyin ÇAĞLAR/AMK