SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Daha önce ekonomik sıkıntıları nedeniyle kayyuma devredilen Diyarbakırspor 1 deplasman maçına çıkamamış ve hükmen yenik sayılmıştı. Bu olay 2. kez tekrarlanırsa Yeşil-Kırmızılı ekip küme düşecek. Pazar günü Altınordu deplamanına gitmeye çalışan Diyarbakırspor yöneticileri henüz bu sorunu aşamadı.

Diyarbakırspor Kayyum Başkanı Nurettin Uğur, TRT Spor'da yayınlanan Kupa Saati programına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

İçler açısı bir durumda olduklarını dile getiren Nurettin Uğur, “Şu an biz 3 arkadaşımızla beraber Ankara'dayız. Çalmadığımız kapı kalmadı. Siyasiler, iş adamları, bürokratlar. Sanki Diyarbakırspor düşsün diye bir çaba içerisindeler. Bununla ilgili çok ilginç şeyler de duyuyorum. Ama bizim bunları doğrulatmamız çok mümkün değil” diye konuştu.

Desteğe ihtiyaçları olduğunu söyleyen Uğur, “Sizin aracılığınızla ben yalvarıyorum. Tek bir düşüncemiz var. Diyarbakırspor yaşayabildiği yere kadar yaşasın. Kapanmasın. Zamanımız kalmadı. 24 saatlik bir zamanımız var. Yarın sabah bu takımı İzmir'e gönderemezsek artık Diyarbakırspor diye bir şey kalmayacak. Bunun da artık vebali, sorumlusu ki olursa onları da kamuoyuna havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:38,