SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki yıllık rüya bugün gerçeğe dönüşüyor ve Didier Drogba ‘Galatasaraylı' olarak Türkiye'ye ayak basıyor. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun ve yönetici Emir Sarıgül dün Londra'nın yolunu tuttu. Bu yolculuk için Sarıgül'ün akrabası olan Göztepe Başkanı İmam Altınbaş'ın özel jeti tahsis edildi. İkili Londra'ya iner inmez Drogba'nın yanına gitti. Akşam yemek yendi.

ELVEDE LONDRA!

Eşyalarını toplayan Fildişi Sahilli forvet hazırlıklarını tamamladı ve geri sayım başladı. Didier Drogba bugün İngiltere saatiyle 09:30, TSİ 11:30'da Londra'dan kalkacak özel uçakla İstanbul'da olacak. Altınbaş'ın uçağının Yeşilköy'e değil Pendik'teki Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş izni var. Drogba'nın saat 15:00 civarında Sabih Gökçen'de olması bekleniyor.

‘PARÇALI FİL’ ASLANTEPE’DE

34 yaşındaki dünya yıldızına Wesley Sneijder'deki gibi görkemli bir karşılama yapılacak. Sarı-kırmızılı taraftarlar ‘Parçalı Fil' lakabını taktığı Fildişili Drogba için sanal ortamda organize olmaya başladı bile.

Yönetim de boş durmuyor ve Drogba‘yı MP Antalyaspor maçından önce TT Arena çimlerinde taraftarla buluşturmanın planlarını yapıyor. Sneijder gibi sade bir törenle basın önünde sözleşmeyi imzalayacak Drogba, Pazar günü tribünde olacak.

Egehan ŞENGÜL / AMK