SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demiören, A Milli Takımı’n 2-0 kaybettiği Çek Cumhuriyeti maçıyla ilgili olarak, ”İkinci yarıda çıkan kadro ve futbol, mağlup olmasaydık tatmin edici” dedi.

Demirören, maçtan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, milli maçtaki mağlubiyetin her zaman kendilerini üzeceğini belirterek, şöyle konuştu:

”Mühim olan önümüzdeki maçlara kadroyu bulmak. Tahmin ediyorum hocamız da kimlerin Mart’taki karşılaşmalara hazır olduğunu görmüştür. İkinci yarıda çıkan kadro ve futbol, mağlup olmasaydık tatmin edici. Oyuncuların durumu iyi hocamız da buna göre değerlendirecektir.”

Bir gazetecinin şike soruşturmasına ilişkin sorusuna daha önce de cevap verdiğini kaydeden Demirören, ”FIFA ve Interpol’un ortak yaptığı çalışmadır eğer federasyonu ilgilendiren ceza kısmı olduğu vakit mutlaka bizlere, federasyonlara bilgi verilecektir” dedi.

Demirören, kendisine yönelik yapılan ”Yıldırım Demirören, yeter” tezahüratlarına kendisinin üzülüp üzülmediğinin sorulması üzerine ”Görüşürüz, sağolun” demekle yetindi.