SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Kardemir Karabükspor’lu Lomana LuaLua’nın İnönü Stadı’nda Beşiktaş ile oynadıkları maçın ardından siyah-beyazlı İbrahim Toraman ile yaşadığı tartışmanın ardından Kongolu futbolcuya ceza verdi.

PFDK, LuaLua’ya 2 maç men cezası ve 6 bin TL para cezası verildiğini açıklarken, Spor Toto Süper Lig’de yer alan bazı takımlara da para cezası verildiği duyuruldu.

İşte Profesyonel Disiplin Kurulu’nun açıklaması;

“BEŞİKTAŞ A.Ş. hakkında, 01.02.2013 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, saha olayı nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR Kulübü sporcusu LOMANA TRESOR LUA LUA’nın, 01.02.2013 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – KARDEMİR D.Ç. KARABÜKSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 6.700.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, BURSASPOR Kulübünün, 02.02.2013 tarihinde oynanan BURSASPOR – GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, GALATASARAY A.Ş.’nin, 02.02.2013 tarihinde oynanan BURSASPOR – GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, ESKİŞEHİRSPOR Kulübünün, 03.02.2013 tarihinde oynanan ESKİŞEHİRSPOR – MERSİN İDMAN YURDU Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.”

Yayınlanma Tarihi:18:54,