SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'nin ‘Örümcek Adam' lakaplı yıldızı Mehmet Topal şampiyonluk yarışı için iddialı açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Gazetesi'nin Şubat Sayısı'na kapak olan Topal, Avrupa Ligi ve Türkiye Kupası'ndaki performansı Süper Lig'e yansıtamadıklarına dikkat çekerek, “Çok kötü puan kayıplarımız oldu. Başka takım taraftarı olsa başka tepkiler de verebilirdi. Biz yaptığımız hataların farkındayız” diye konuştu.

12. Adam olan taraftarın her zamanki gibi desteğini istediklerini dile getiren tecrübeli futbolcu, “Siz ne kadar isterseniz isteyin bazen şans yanınızda olmayabiliyor. Ama biz bu kötü şansı iyiye çevirmek için elimizden geleni yapacağız bundan şüpheleri olmasın. Sahada oynayan futbolculara ne kadar destek ve güven verirlerse, biz de futbolcular olarak takımı o kadar üst seviyeye getireceğimize inanıyorum. Çünkü bir futbolcu sahaya çıktığı zaman arkasında taraftarının olduğunu bilirse, o futbolcu daha güvenle oynar” mesajını gönderdi.

14 FİNAL MAÇIMIZ VAR

Topal, “12. adamımız bizim arkamızda oldu. Puanlar birbirine çok yakın. Önümüzde 14 maçlık bir periyod var. Geri kalan maçların hepsini kazanmak için sahaya çıkacağız. Futbolda her zaman her şey düzgün gitmeyebiliyor ama önemli olan; 106 yıllık Fenerbahçe ailesinin birlik ve beraberliğinin bozulmamasıdır. Ben umut ediyorum ki kalan bütün maçlarımızı da kazanıp, Ligi ters düz edeceğiz. Fenerbahçe'yi çok iyi yerlere taşıyacağız” dedi.

‘SİNEMA İZLER GİBİ GELİYORLAR’

“Türk futbolunun son dönemde çok ilerleme kaydettiğini düşünüyorum. Burada biraz daha pozisyon koruma ve oyuna sadık kalma anlamında futbol oynamalıyız diye düşünüyorum. Avrupa'da insanlar maçlara gelirken stres atmak ve zevk almak için geliyorlar. Bu yüzden Avrupa'da futbolcu üzerinde baskı yok. Örnek verirsek sinema izlemeye gelir gibi geliyorlar.”

‘AVRUPA ÇOK ŞEY VERDİ’

“Avrupa'da oynamak futbol hayatıma çok şey kazandırdı. Futbolum adına bütün eksiklerimi orada tamamlamaya çalıştım. Çünkü orada futbolcunun eksiklerini daha iyi görüyorlar. Benim hayatımdaki en önemli noktalardan birisi Valencia'ya gitmemdi. Futbolum adına bana çok şey kattı. Hala eksiklerim olabilir ancak burada da hocalarımız vasıtasıyla onları gidermeye çalışıyorum.”

‘SALİH’İN YOLU AÇIK’

“Büyük camiada top oynamak gerçekten kolay değil. Her zaman güçlü olmanız gerekmektedir. Salih, Recep, Beykan ve altyapıdan gelen diğer arkadaşlarımız da çok yetenekliler. Bizler elimizde olan değerin kıymetini bilmeliyiz. İlerleyen yıllarda, bu arkadaşlarımızın, Fenerbahçe forması altında büyük başarılara imza atacaklarını düşünüyorum.”

‘RAUL İLE SORUN YOK’

“Meireles’i anlatmaya gerek yok. Kariyeri başarılarla dolu, çok büyük kulüplerde oynamış bir oyuncu. Bizler her zaman her yere uyum sağlayabilecek oyuncular olmalıyız. Meireles ile aramda uyum sorunu olduğunu sanmıyorum. O da 4 maç formasından uzak kaldı. Ancak kimle oynarsak oynayalım, bizim aramızda uyum sorunu olduğunu düşünmüyorum. Buna Selçuk, Sezer, Salih'te dahildir.”

‘İSTENMEK ÇOK GÜZEL’

“Büyük bir camia tarafından sürekli istenmek gerçekten çok onur verici bir duygu. Hem Fenerbahçe'nin duruşu, hem de hoca ve camianın futbola bakışının bende çok büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Camiada olmak için gücümün sonuna kadar mücadele edeceğim.”

Yayınlanma Tarihi:07:28,