SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En kısa sürede takımı yeni hocasına emanet etmek isteyen başkan İbrahim Kızıl, bu ülkede tatilini sürdüren Tayfur Havutçu için girişimleri başlattı.

Futbolculuk kariyerinde Beşiktaş kaptanlığı yapan ve teknik direktörlüğe de siyah-beyazlı forma altında başlayan Havutçu için devreye Kızıl'ın yakın arkadaşı Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören de girdi. Demirören, Amerika'da tatilini sürdüren Havutçu'yu arayarak G.Antep'in kendisiyle ilgilendiğini söyledi. Genç teknik adam da kırmızı-siyahlı camiada çalışmak için istekli olunca resmi görüşmeler başladı.

G.Antepli yöneticiler ilk temaslardan olumlu sonuç aldı. prensipte anlaşmaya varan Havutçu da eşyalarını toplayarak Türkiye'ye dönmeye karar verdi. 42 yaşındaki teknik adam, önümüzdeki günlerde ülkeye dönerek Gaziantepsporlu yetkililerle son kez masaya oturacak. Gelişmeler ışığında imzaların atılmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Aybaba'nın selefiydi Beşiktaş’ta  ilk olarak 2010-2011'in 2. yarısında göreve gelen Havutçu, Türkiye Kupası zaferi yaşamıştı. Ancak şike davasında suçlanan başarılı çalıştırıcı, 5 ay ceza evinde kalmış ve 1 yıl 3 ay hapis cezası almıştı. 5 aylık tutukluluk süreci sonrası bir kez daha Beşiktaş teknik direktörlüğüne geçen Havutçu, 2012-2013 sezonu başında yerini Samet Aybaba'ya devretmişti.

 Safacan KONUKSEVER

Yayınlanma Tarihi:10:53,