SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehir'de dün başlayan Spor Toto Türkiye Kupası 8'li final mücadelesinde bu gün oynanan çeyrek final maçlarının ilkinde Banvit ile Hacettepe Üniversitesi karşı karşıya geldi. Maçtan Bandırma temsilcisi 63-77 galip ayrıldı. Vladmir Stimac 11, Erkan Veyseloğlu ise 10 sayı üreterek maçı tamamladı ve çift haneli rakamlara çıkan ismiler oldular.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında Banvit, Şakak Edge ve Samuel Mejia ile Hacettepe Üniversitesi ise Ricardo Marsh ile skor üretti. İlk periyot 12-17 Bandırma temsilcisinin üstünlüğünde tamamlandı. İkinci periyotta 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu sayılarla farkı 10 sayıya (22-32) çıkartan Banvit, Hüseyin Beşok ve Ricardo Marsh'ın sayılarına engel olamadı. Ankara temsilcisi farkı 3 sayıya kadar indirse de rakibinin top kayıplarını iyi değerlendiren Bandırma temsilcisi soyunma odasına 31-39 önde gitti. Kenan Bajramovic ve Kalin Lucas ile kolay sayılar bulan Banvit, Vladmir Stimac'ın da skora katkı vermesiyle farkı arttırdı ve son periyoda 41-58 önde girdi. Final periyodunda da skor üstünlüğünü koruyan Bandırma temsilcisi maçtan galip 63-77 ayrıldı.

Öte yandan karşılaşmanın yıldızı Banvit takımından Vladmir Stimac seçildi. Oyuncuya ödülünü TBF Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Tara verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:21:01,