SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Listenin ilk sırasında Napoli forması giyen İsviçre asıllı orta saha oyuncusu Gökhan İnler ve Leverkusen'in satmamak için sonuna kadar direndiği stoper Ömer Toprak yer alıyor.

Galatasaray’da bir söz vardır: G.Saray'da transfer bitmez. Gerçekten de Ünal Aysal ve yönetimi göreve geldiğinden beri sarı-kırmızılılar hem önemli dünya yıldızlarını takıma kazandırdı hem de önemli bir ivme kazandı. Önceki ara transfer dönemini Necati ile kapatan G.Saray bu kez Sneijder ve Drogba gibi iki önemli ismi kadrosuna katarak tüm dünyada ses getirdi. Tabi bir de alınamayan oyuncular var. Bunlar için de çözüm yolu bulundu: Sezon sonu… Yabancı sınırlaması yüzünden yerli oyunculara yönelen sarı-kırmızılılar Napoli'de oynayan Gökhan İnler ve Leverkusen'in milli yıldızı Ömer Toprak'ı kadrosuna katmak için tüm şartlarını zorlayacak.

G.SARAY’IN YENİ VİZYONU

Futbol hayatına İtalya'da devam eden İsviçre asıllı Gökhan'ı sezon sonunda gidecek olan Melo'nun yerine düşünen Terim, Ömer Toprak'ı da Dany'nin kullanacak. Böylece sarı-kırmızılılar da ilk 11'de doğrudan forma giyen iki yabancıdan kurtulmuş olacak. Gelelim bu iki ismin nasıl G.Saray forması giyeceğine. Daha önce talip olduğu Gökhan'ı, G.Saray'ın yeni vizyonu ve Şampiyonlar Ligi'ndeki başarıları ile ikna etmeye çalışan yönetim Napoli ile de görüşüyor. Devre arasında istenen ve 8 milyon Euro bonservis bedeli talep edilen Ömer için de aynı strateji uygulanacak. Kısacası yönetim önümüzdeki yılın transferini şimdiden bitirmeye niyetli.

YABANCI BÜYÜK ÖLÇÜDE KAPANDI

Kafasındaki G.Saray'ı her geçen gün daha iyi oturtan teknik direktör Fatih Terim'in arzuladığı takım yerleşmeye başladı. Gökhan İnler ve Ömer Toprak ile gücüne güç katmayı hedefleyen sarı-kırmızılılar yabancı transferini de büyük ölçüde kapatmış oldu. Önümüzdeki yıl en fazla bir yabancıyı kadrosuna katmayı düşünen G.Saray'ın bu tercihi de sol bek olacağa benziyor. Herkesin bildiği gibi listenin ilk sırasında da Fluminense'nin Sambacı'sı Carlinhos yer alıyor.

TERİM’İN GÖZDESİ AHMET İLHAN

Fatih Terim, G.Saray'ın başında 2000'de yaşadığı başarıları tekrar etmek için kolları sıvadı. İlk işi de o dönemde olduğu gibi takımdaki yerli oyuncu kalitesini arttırmak. Bunun için de ilk 11'de olsun ya da olmasın önemli isimler transfer edilecek. Karabüklü Ahmet İlhan ve Antalya'nın 20'lik yıldızı Emrah Bassan, geleceğin G.Saray'ı için düşünülüyor. Terim iki kanatta da oynayabilen Ahmet ve solda fırtına gibi esen Emrah'ı takip ediyor.

Bahadır Çokişler/AMK