SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, sarı-lacivertlilerin resmi dergisine verdiği röportajda taraftara seslendi. Tecrübeli oyuncu, önlerine umutla baktıklarını ve hedeflerinin yarıştıkları her kulvarda sonuna kadar gitmek olduğunu belirtti. Kuyt “Kazanmaya devam edeceğiz. Kalitemize inanmamız gerekiyor. 3 kulvardaki en yüksek şansımızı son ana kadar kovalayacağız. Taraftarımızın da bunu bilmesini isterim: Savaşmaya ve mücadeleye etmeye son ana kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘YAŞAM DAMARI’

Kuyt, röportajında F.Bahçe taraftarını da öve öve bitiremedi. “F.Bahçe taraftarı F.Bahçe'nin yaşam damarı gibi” ifadelerini kullanan Hollandalı yıldız “Buraya geldiğimden beri görüyorum. Verdikleri destek muazzam. 90 dakika boyunca büyük bir gücü yanınızda hissediyorsunuz. Onlar için oynamak gerçekten büyük bir zevk. Ben de onları çok seviyorum ve bu sevgiye layık olmaya çalışıyorum. Bu destek bizi her zaman bir adım öteye taşıyacak güçte” dedi.

‘SONRAKİ RÖPORTAJI TÜRKÇE YAPARIZ’

Dirk Kuyt, Türkçe derslerinin iyi gittiğini söyledi. Başarlı oyuncu “Bana birileri Türkçe bir şeyler söyle dediğinde biraz utanıyorum. Aksatmadan derslerimizi sürdürüyoruz. Türkçe benim için öğrenmesi kolay bir değil ama kendimi zorluyorum. Bir gün gelecek ki bu röportajı Türkçe yapacağız” diye konuştu.

‘GENÇLER ÇOK İYİ’

Kuyt, F.Bahçe'nin yıldız adayları Beykan, Salih ve Recep'i de öve öve bitiremedi. Tecrübeli futbolcu “F.Bahçe'nin böylesine genç yeteneklere sahip olması ve sahip çıkması çok önemli. Ne kadar çok dakika alırlarsa o kadar önemli. Ben de gerek antrenmanlarda gerek maç içinde onlara her türlü psikolojik desteği veriyorum” diye konuştu.

‘BABA NE ZAMAN F.BAHÇE’DE OYNARIZ’

Kuyt’ın çocukları Türkiye'ye çabuk alıştı… Hollandalı yıldız “Çocuklarım Liverpool Akademisi'nde ders gördüler. Futbola çok düşkünler. Ders bittiği anda ikinci antrenmanı iple çekiyorlar. Çok mutlular ve bana ‘Baba biz ne zaman F.Bahçe'ye oynayabiliriz?' diye soruyorlar” ifadelerini kullandı.