SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mecburen Niang!

Holosko kumarından dersini alan, Sinan’ın da zorlu deplasmanı kaldırabileceğinden şüphe eden Samet Aybaba, tam hazır olmamasına rağmen Senegalli’yi ilk 11’de sahaya sürecek.

Güncellenme: 09:21, 06/02/2013
Mecburen Niang!

TEKNİK direktör Samet Aybaba, Almeida'nın sakatlığı, Holosko'nun da ileri uçta istenileni verememesi ve yeni transfer Sinan Kurumuş'un tecrübesizliği nedeniyle Elazığspor maçına tam hazır olmamasına rağmen Mamadou Niang ile başlamayı planlıyor. Geldiği günden bu yana takımdan bir fazla idman yapan Senegalli golcü, kuvvet antrenmanlarıyla da kendini Elazığspor maçına hazırlıyor.

NIANG’LA GÖRÜŞTÜ, ‘SANA GÜVENİYORUZ’ DEDİ

Niang ile görüşen Aybaba, golcü oyuncuya hafta sonuna kadar hazır hale gelmesini beklediğini söyledi. Oyuncusuna, “Seni ilk 11'de maça başlatacağım” diyen Aybaba, “Sana güveniyoruz; bu yüzden buradasın. Zor bir maçımız var. Seni ilk 11'de düşünüyorum. Kondisyonun yeterli olana kadar sahada olacasın. Bu sürede senden maksimum performansını bekliyorum” diye konuştu.

MİNİ YORUM

Ligin ikinci yarısında maç kazanamayan Beşiktaş, şeytanın bacağını kırmak için Elazığ'a gidiyor. Şeytanın bacağını kıracak ama hangi forvetle? Şimdi eldeki forvet oyuncularına bir bakalım. Almeida ve Mustafa sakat. Geriye kalıyor Sinan ve Niang. Bir de G.Saray maçında forvet oynayan Holosko var ama Slovak oyuncunun mevcut sistemde tek forvet oynaması neredeyse imkansız. Sinan ise İBB maçında heyecanının kurbanı oldu ve Samet hoca bir kez daha aynı riske girmez. Geriye kalan tek isim ise Niang…

NIiang, son maçına kasım ayının sonunda çıktı. O tarihten bu yana maç yapmıyor. Beşiktaş'ta ise takımla dört, takımdan ayrı olarak ise bir antrenman yaptı. Takımla yaptığı tüm çalışmalarda çift kale maçta gol atma başarısını gösterdi. Fizik gücü sadece ilk idmanda eksik gözüktü ancak diğer antrenmanlarda arkadaşlarından bir eksiği olmadığını gösterdi. Evet; belki 90 dakikalık kondisyonu yok ama eldeki tek alternatif de o…

Ersoy ÖZDEM