SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Abdullah Avcı Çek Cumhuriyeti’ne 2-0 yenildiğimiz maçın ardından, ”Dünya Kupası grup eleme karşılaşmaları öncesinde iyi bir sınav geçirdik” dedi.

Çek Cumhuriyeti’ne 2-0 yenildiğimiz maçın ardından Teknik Direktör Abdullah Avcı, mart ayında oynayacağımız Dünya Kupası grup eleme karşılaşmaları öncesinde iyi bir sınav geçirdiklerini söyledi. Oyunu iki etapta değerlendirmek gerektiğini belirten Avcı, “Oyunun başında basit bir hatadan gol yedik. İlk yarıda Mevlüt ve orta saha arasında 35 metrelik bir boşluk bıraktık. Rakibe de temas etmeyince soyunma odasına iki farklı yenik girdik. İkinci yarıda orta sahanın katkısıyla, son beş maçta kaybetmeyen, dokuz maçta dört gole izin veren Çek’lere karşı altı net pozisyon ürettik. Çizgiden çıkardıkları toplar oldu. Kaybetmek üzücü, ancak bu maç bizim için iyi bir hazırlık oldu” dedi.

Avcı, Selçuk İnan’la ilgili bir soruya ise, “Selçuk, Romanya ve Macaristan maçlarında sakatlığı nedeniyle oynamadı. Sadece Hollanda önünde taktiksel nedenlerle kendisiyle başlamadık. Onun bugünkü performansından çok memnunum” yanıtını verdi.