SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Henüz Avrupa’ya adım atmadan Messi ve Ronaldo gibi oyuncularla kıyaslanan Neymar, Daily Mail gazetesine verdiği röportajda, İngiltere’yi 2014 Dünya Kupası'nda kendileri için bir tehdit olarak görmediğini söyledi.

Son FIFA dünya sıralamasında Brezilya’nın 12 basamak üzerinde gösterilen İngiltere’yi değerlendiren Neymar, “İngiltere iyi oyunculara sahip iyi bir takım. Ancak kadro derinlikleri ve ellerinde Rooney dışında oyunun kaderini değiştirebilecek bir silahları yok. Bu nedenle 2014 Dünya Kupası'nda bize rakip olabileceklerini düşünmüyorum” dedi.

Neymar’a göre Brezilya’nın turnuvadaki asıl rakipleri Arjantin ile İspanya olacak. Bu 2 takım da oyunun gidişatını değiştirebilecek çok sayıda yıldız olduğunu vurgulayan Neymar, “Arjantin’de Messi kötü oynasa bile Aguero ve Tevez gibi oyuncular var. Aynı durum İspanya için de geçerli. Iniesta’nın kötü oynadığı bir maçı Xavi ve David Villa kurtarabilir. Bu yüzden bizimle birlikte bu 2 takımın şampiyonluk için çekişeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. (Ntvspor)