SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftar iki yıl önce adını haykırmaya başladı, rüyanın gerçek olmasına sadece iki gün kaldı. Fildişi Sahili, Afrika Kupası'ndan elendikten sonra İngiltere'nin yolunu tutan Didier Drogba, cuma günü İstanbul'da! 9 yıl Londra'da yaşayan Drogba, önümüzdeki 1 buçuk senesini geçireceği Türkiye macerası için eşiyle birlikte hazırlıklara başladı. Eşyalarını toplayan Fildişili yıldızın iki gün içinde İstanbul'a geleceği öğrenildi.

AKHİSAR MAÇINA YETİŞİYOR

Drogba ile ilgili bütün resmi belgeleri FIFA'ya gönderen Galatasaray Yönetimi, oyuncunun lisansını bekliyor. Sarı-kırmızılı kulübe yakın kaynaklardan gelen haberlere göre en geç 13 Şubat Çarşamba gününe kadar Drogba'nın lisansı çıkacak. Ve 34 yaşındaki Fildişili forvet, teknik direktörü Fatih Terim'in görev vermesi halinde 15 Şubat'ta Akhisar deplasmanında sarı-kırmızılı formayı giyebilecek.

TARAFTARI SELAMLAYACAK

Cuma günü İstanbul'a gelecek Didier Drogba, bu hafta sonu ise Türk Telekom Arena'da olacak. Drogba, 12 numaralı Galatasaray formasıyla Aslantepe'deki MP Antalyaspor maçında tribündeki yerini alacak. Fildişili yıldız, karşılaşma öncesi sarı-kırmızılı taraftarı selamlayacak.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK