SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçını takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,”İnşallah Milli Takım kısa zamanda oturur” dedi.

Kılıç, maçtan sonra protokol tribünü çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk kez bir milli maça Manisa’nın ev sahipliği yaptığını belirterek, ”Daha ziyade bu önemliydi. İnşallah Milli Takım kısa zamanda oturur” diye konuştu.

Diğer şehirlerde de milli maçların oynanabileceğini kaydeden Kılıç, ”Biz de olumluyuz, federasyon da sıcak. Anadolu’dan da talep var. Siz de burada gördünüz, saha tıklım tıklımdı ve seyircide coşku var. Türkiye’nin değişik illerinde bu mutluluğu yaşatmak lazım” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıç, bir gazetecinin teknik direktör Abdullah Avcı’yla ilgili bir sorusuna da şöyle cevap verdi: ”Milli takım hocası üzerinde yorum yapıldığı andan itibaren milli takımda hiçbir şey düzene girmez. Milli takım hocası üzerinde yorum yapmak bizim işimiz değil. Hocayı bırakmak lazım, en iyi 11’i bulması için hocaya şans ve fırsat tanınması lazım. Nihayetinde altyapılarda yaşanan sorunlar var, yabancı sayısından kaynaklı sorunlar var, kısıtlı kaynaklar var maalesef. Zaman içinde temenni ediyorum ki kaynaklar daha da zenginleşecektir, milli takımın da insan kaynakları zamanla çoğalacaktır. Nihayetinde ülkeye gelen yabancı transferleri milli takımda oynatma şansına sahip değilsiniz. Altyapıdan yetişip gelen Türk çocukları bu takımda oynatma mecburiyetiniz var. Elbette hocanın da bu anlamda zorlukları vardır mutlaka. Bu zorluklar aşılacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:23:51,