SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli maç için dün İzmir’e giden Emre Belözoğlu Bayraklı Adliyesi’ne geçmiş savcıya ifade vermişti. Emre çıkışta, “Savcı beyi ziyarete geldik. Bir konu vardı, kendisiyle konuşmam gereken. Onun dışında birşey söylemem şu an için doğru olmaz” demişti.

KAYINPEDERİ YÜZÜNDEN İFADE VERMİŞ

Emre Belözoğlu’nun ifade vermesinin nedeninin aile içi anlaşmazlık olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre, Belözoğlu’nun kayınpederi Şaban Gürevin, 2009’da aile şirketindeki hisselerini kardeşi Ramazan Gürevin’e devretti. Ancak iddiaya göre devir işleminden üç gün sonra Şaban Gürevin, şirket yönetim kurulu başkanı iken kullandığı yine şirket adına kayıtlı Mercedes marka otomobil ile kızı Nurgül Çetinkaya’nın kullandığı Audi marka otomobilin satışı için, yetkisi olmadığı halde usulsüz olarak damadı Emre Belözoğlu’nun kuzeni Volkan Bahçekapılı’ya, velaket verdi. Bahçekapılı da bu otomobillerden birini 25 Kasım 2009 tarihinde Emre Belözoğlu adına Tolga Tarhu’ya, diğerini ise 21 Nisan 2010’da Emre Belözoğlu’nun eşi Tuğba Belözoğlu’na sattı.

SATIŞLARDAN SONRA DAVA AÇILDI

Şirkete ait araçların yetkisi dışında olmasına rağmen Şaban Gürevin’in verdiği vekaletle satıldığını öğrenen Ramazan Gürevin’in avukatları, hileli mal kaçırmak suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Ramazan Gürevin’in avukatları, iki otomobilin satışından elde edilen gelirin şirket hesaplarına aktarılmadığını, Şaban Gürevin’in usulsüz vekaleti ile yapıldığını öne sürdükleri bu satışların şirketten mal kaçırmak amaçlı olduğu ve gerçek bir satış olmadığı için, araçları satın alan kızı Tuğba Belözoğlu ve damadı Emre Belözoğlu’ndan para tahsil ettiğini düşünmediklerine yer verdi.

AVUKATLAR DOLANDIRICILIKLA SUÇLADI

Avukatlar ayrıca, bu olaylardan dolayı da dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçlarının oluştuğunu ifade etti. Avukatlar, şikayetci oldukları Şaban Gürevin, kızı Tuğba Belözoğlu, damadı Emre Belözoğlu, kızı Nurgül Çetenkiya, Volkan Bahçekapılı ve vekaletname işlemlerini yapan Beşiktaş 9. Noteri Erkan Vardar hakkında yapılacak soruşturma sonrasında, dava açılmasını da talep etti.