SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası Elemeleri'ndeki Romanya maçında başlayan hatalar bitmek bilmiyor. Efsane kalecilerin ortak kanısı ise Volkan'ın toparlanacağı yönünde…

Fenerbahçe, Sivas karşısında Eneramo'nun golleriyle Kadıköy'de yine kazanamazken Volkan Demirel'in ilk goldeki hatası dikkatleri milli kalecinin üzerinde yoğunlaştırdı. Milli takımın Romanya maçında hatalı çıkış yaptığı için ay-yıldızlıların mağlubiyetine zemin hazırlayan Volkan Demirel 2012-13 sezonundaki kötü performanısını 15. haftadaki İstanbul BB maçında sürdürmüş ve takımı Bekir'in golüyle son dakikalarda maçı kazanabilmişti. 16. haftada Selçuk İnan'ın frikiğinde acemi davranan Volkan Demirel ilerleyen haftalarda Karabük maçında LuaLua'dan ve Elazığspor karşılaşmasında Köksal'dan yediği hatalı gollerle camianın tepkisini çekmişti.

BARDAK TAŞTI

Son olarak Eneramo'nun ilk golünde hata yapan Volkan'ın form durumundaki düşüşün sebebi merak edilirken omzundaki sakatlık ve kaptanlık pazubandı mevzusunun milli kaleciyi etkilediği, kapalı kapılar ardında konuşuluyor.

ENGİN İPEKOĞLU: ÇABUK TOPARLANIR

Volkan, Türkiye'nin tartışmasız en iyi kalecisi. Ben 39 yaşımda futbolu bıraktım. O dönemde bile hatalı gol yedim. Dinlendirilmesi konusunda kararı hocası verir ama Volkan'ı değerlendirirken hem Fenerbahçe'nin psikolojik durumu göz önünda bulundurulmalı hem de savunmadaki hatalar göz önüne getirilmeli. Volkan karakterli bir insan. Çabuk toparlanacağını düşünüyorum.

RÜŞTÜ REÇBER : SIKINTISI BELLİ OLUYOR

Net olmamakla beraber bir sıkıntı olduğunu hissediyorum. Bunu çözecek olan da külüptür. Volkan'ın düşüş yaşadığı bir gerçek ama her kaleci dönemsel olarak formsuzluk yaşayabilir. Bunu ben de yaşadığım için söylüyorum. Süreç biraz uzadı, Volkan gibi üst düzey kalecilerin çabuk toparlanması lazım. Emre ile kaptanlık alışverişinin ise Volkan'ı etkileyeceğini hiç sanmıyorum, zira Volkan bir hayli sağduyuludur.

YAŞAR DURAN : DUYGUSUZ OLMALI

Volkan konsantre olamıyor, saha içinde başka şeyler düşünüyor gibi. Ağır davranıyor. Eski günleri hatırlaması lazım. Takımın kötü olduğu bir dönemde yapacağı bir kurtarış diğer arkadaşlarını da etkiler, tempoyu yükseltir. Volkan duygusuz olmalı, etkilenmemeli. Ne arkadaşlarından, ne yaşananlardan, ne basından…. Yediği golleri o gün düşünecek, sonra da unutacak. Bir de Volkan'ın ayak tekniğini geliştirmesi ve topu oyuna sokuş hızını artırması gerektiğini eklemeliyim.

ZAFER ÖĞER : İKİNCİ KALECİ DÜŞÜNÜLMELİ

Kalecilerde form düşüklüğüne zaman zaman rastlanır. Bunu çok büyütmemek lazım. Ancak böyle zamanlarda ikinci kaleci de düşünülmeli. Biz bunu Beşiktaş'ta başarıyla uygulamıştık. Hakan, Rüştü ve Cenk'e dönüşümlü olarak görev verdik bunda da başarılı olduk.

Coşkun ÇELİK/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:13,