SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsrail’in Eilat kentinden yarın başlayacak ve 9 Şubat’a kadar sürecek turnuvada, Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın ve İpek Soylu’dan oluşan ve Turkcell’in ana sponsoruluğunu yaptığı milli takım, Afrika-Avrupa Grubu’nda Polonya, Romanya ve İsrail’le karşılaşacak.

İlk maçını yarın ev sahibi İsrail’le yapacak olan milliler, 7 Şubat Perşembe günü Polonya ve 8 Şubat Cuma günü de Romanya ile karşı karşıya gelecek. Milli takım, grubunu birinci sırada bitirirse play-off oynama hakkı elde edecek. Türkiye ikinci veya üçüncü sırada yer alırsa, gelecek yıl da bu grupta yer alacak. Ay-yıldızlı ekip, grubu sonuncu bitirmesi durumunda ise, gruptan düşmemek için play-out maçları oynayacak.

TURAL: ”MİLLİ TAKIMIMIZIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANCIM TAM”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, milli takımın bu turnuvada başarılı olacağına inandığını söyledi.

Tural, sporcularına sonuna kadar inandığını aktararak, ”Öncelikle şunu unutmamak gerek; milli takım adına yarışmak bir sporcu için çok büyük bir gurur kaynağıdır. Tenisçilerimizin bu milli şuurla en iyi performanslarını sergileyeceklerini biliyorum ve turnuvada başarılı olacaklarına sonuna kadar inanıyorum. Eminim orada en iyi oyunlarıyla korta çıkacaklar ve Türkiye’nin tenisteki sıralamasını üst seviyeye taşımak için var güçleriyle çalışacaklar” diye konuştu.

Türkiye Tenis Federasyonu ve milli takımların ana sponsoru olan Turkcell’in kurumsal iletişim ve ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcısı Koray Öztürkler ise, İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunlar adaylığına tam destek verdiklerini dile getirerek, ”Adaylık sürecine 2,5 milyon avroluk katkı yaptık. Türk tenisinin başarılarının yarınlara taşınabilmesi ve kalıcı olabilmesi için federasyonla milli takımlar seviyesinde uyumlu işbirliğimizi sürdürüyoruz. Milli raketlerimize FED Cup’ta başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.