SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’ın asbaşkanı Adriano Galliani, teknik direktör Massimiliano Allegri’nin adının Roma’yla anılmasıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

45 yaşındaki İtalyan çalıştırıcının önümüzdeki sene de Milano temsilcisinde kalacağını söyleyen Galliani, “Roma başka kulüplerden hoca çalamaz. Allegri önümüzdeki sene de bizimle olacak. O, bana Carlo Ancelotti’yi anımsatıyor. İkisi de çok dengeli ve istikrarlı isimler. Allegri iyi bir çalıştırıcı ve bunu biliyoruz.” dedi. Sezona kötü başlayan Milan’da İtalyan çalıştırıcının da yerini korumasına şüpheyle bakılırken bile yönetimin tüm desteğini arkasına almayı başaran tecrübeli çalıştırıcı için, “Kulüp, teknik direktör değişikliği yapmayarak akıllıca bir karar aldı. Milan yeniden en iyi formuna kavuşmaya başladı bile. Başka bir kulüp böylesine bir karar alamazdı.” diye konuştu.

Puan durumunda yeniden tepelere tırmanmaya başladıklarını da belirten asbaşkan, “Her zaman için içerisinde bulunduğumuz zirveye yaklaşıyor ve bunun için savaşıyoruz. Şimdi, ilerleyerek devam ediyor ve üst sıralara tırmanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

goal.com