SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılılar, dünyaca ünlü yıldızı resmen açıkladı ancak Çin kulübü Shanghai Shenhua “Hala bizim” diyerek işin peşini bırakmadı.FIFA'lık olan konuyu çözüme kavuşturmak için G.Saray Yönetimi, Zürih'in yolunu tuttu.

Galatasaray’da Didier Drogba heyecanı yaşanıyor… Afrika futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük yıldızlardan biri olan 34 yaşındaki oyuncunun FIFA'lık olan durumu merak konusu. Sarı-kırmızılılar, Drogba ile anlaştıklarını resmen duyurduklarından beri Çin ekibi Shanghai Shenhua üst üste açıklamalarla Fildişili yıldızın kendilerine ait olduğunu iddia ediyordu. Çin ekibi “Kulüp olarak şok içindeyiz. Drogba hala kulübümüzün bir parçası. Haklarımızı korumak için FIFA'ya gideceğiz” demişti.

ASLAN DERT ETMİYOR

Ancak bu durum G.Saray cephesini ilk günden beri endişelendirmiyor. Sarı-kırmızılılar sözleşmedeki maddelere göre hareket ettiklerini ve Drogba'nın bundan böyle G.Saray'ın futbolcusu olduğundan emin. FIFA'ya taşınan davanın çabuk sonuçlanmasını isteyen G.Saray Yönetimi, Zürih'e gitti. Cimbom, 2-3 gün içinde Drogba için ‘geçici lisans' alarak yıldız futbolcuyu Antalyaspor ile oynanacak mücadeleye yetiştirmeyi hesaplıyor. Drogba'nın lisansının yetişmesi halinde 18 kişilik kadroda yer alması bekleniyor. Gidişata göre oyuna girebilir.

Egehan ŞENGÜL/AMK