SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son 3 maçta 32 korner kazanan F.Bahçe, 1 gol bile bulamayarak hem isabetli şutta hem kornerlerde ‘Neredesin be Alex' dedirtti.

Yönetim, Alex'le yolları ayırdığında yüksek sesle söylenen bir uyarı vardı Türkiye'de: ‘F.Bahçe Alex'i Kadıköy'deki maçlarda çok arar.' Bir diğer ortak kanıysa Kanarya'nın artık deplasmanda Alex'siz daha iyi mücadele edip yıllardır süren fobiyi bitireceğiydi bu da. Bu 2 öngörüden ilki tuttu ama ‘koşmayan Alex' gittiğinden bu yana deplasmanda değişen bir şey yok.

Ama Kadıköy'de değiŞen çok bariz: Alex.

GÖZE BATIYOR

Aykut Kocaman'ın isteği üzerine sözleşmesi feshedilen kaptanın yokluğu özellikle Kadıköy'de oynanan ve sadece 1 puan çıkartılan son 3 maçta göze batmaya başladı. Çünkü devamlı tehlike anı yaşanıyordu ama duvarda kırılacak bir cam yoktu. Şöyle anlatalım. F.Bahçe 3-1 kaybettiği Karabük maçında 15 şut çekti, 4 isabet sağladı. 3 kornerden hiçbir şey çıkmadı. %59 topla oynama da sadece rakamlarda kaldı. 2-2'lik Elazığ maçı daha da vahimdi tablo. 34 şutta saece 4 kez kaleyi bulabilen kanarya, kullandığı 12 kornerde gpl çıkaramadı, %62 topa sahip olma yüzdesine rağmen 3 puanı alamadı. Ve Sivas maçı. 14 şut, 4'ü isabetli. 17 korner, %64 topla oynama ama 0 puan. Bu 3 maçta toplam 69 şut çeken ve 13 kez kaleyi isabet ettiren Kanarya'da Alex'in isabet oranı fazlasıyla özlenmiş durumda.

RAKAM KONUŞUYOR

Her sezon ortalama 10 kez kornerden gol yaptıran Alex'in bu 3 maçta atılan 32 kornerin başında olduğunu hayal etseydik, sonucun daha faklı olacağı aşikar. Her sezon ortalama 20 gol atıp. 15 asist üreten kaptan, deplasmanda zaten dökülen takımın Kadıköy'deki üstünlüğünü sağlayan isimdi galiba. Çünkü rakamlar yalan söylemez!

Yayınlanma Tarihi:07:15,