SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toulouse'un sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatma teklifini ‘G.Saray' için geri çeviren Malili yıldız, zorla satıldığı İngiliz ekibinde adeta harikalar yaratıyor.

Ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Sneijder ve Drobga ile hem dünyada büyük yankı uyandıran hem de taraftarını mutlu eden G.Saray'ın elinden kaçırdığı isimler de akıllarda yer ediyor. Teknik direktör Fatih Terim'in çok beğendiği Toulouse'un 23 yaşındaki Malili orta saha oyuncusu Moussa Sissoko'yu sezon sonunda sözleşmesi bittikten sonra kadrosuna katmak isteyen sarı-kırmızılılar büyük bir şokla karşılaşmıştı. Sarı-kırmızılı formayı giymek için Fransız ekibinin yaptığı uzatma teklifini geri çeviren Sissoko bu tavrı yüzünden zorla İngiliz ekibi Newcastle'a 2.5 milyon sterline satıldı. Geçen hafta Ada ekibindeki ikinci maçında Chelsea'ye attığı 2 golle galibiyeti getiren genç yıldızı elinden kaçıran sarı-kırmızılılar bin pişman.

AH CARLINHOS VAH CARLINHOS!

Aslında bu durumun sadece Sissoko için geçerli olduğu söylenemez. Twente'nin yıldızı Chadli için de nabız yoklayan yönetim, karşısına çıkan 10 milyon Euro'luk bonservis bedeli nedeniyle geri adım atmak zorunda kalmıştı. G.Saray'ın canını en fazla yakan isim ise Brezilyalı Carlinhos oldu. Sol bekte yaşanan boşluğa ‘cuk' oturması beklenen Sambacı'ya Fluminense'den vize çıkmadı. Wellington'la birlikte Carlinhos için tam 15 milyon Euro'yu gözden çıkaran G.Saray, “Satmıyoruz” yanıtı üzerine yıkılmıştı. Djuricic'ten ise Sneijder'in gelmesiyle vazgeçilmişti.

Bahadır Çokişler/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:20,