SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Spor Kulübü, resmi site aracılığıyla Burak Yılmaz’ın sezon sonu takımdan gönderileceği yönünde yazılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İşte resmi siteden yapılan açıklama;

“Habertürk gazetesinde 29 Ocak 2013 tarihinde “Küfür Ettiler” başlığıyla ve yine aynı gazetede bugün, “Galatasaray’da Burak Yılmaz, ara transferde Avrupa’da bir takıma satılmayı kabul etmediği için sahaya giremedi” içeriğiyle ve en hafif söylemiyle GERÇEK BİLGİYE DAYANMAYAN haberler yayınlanmıştır.

29 Ocak 2013 tarihli haberin içeriğindeki, Beşiktaş Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Sayın Recep Çetin’in, Yardımcı Antrenörlerimizden Ümit Davala ve Hasan Şaş’ın Beşiktaş maçında hakeme maç boyunca küfür ettikleri söylemi tamamen asılsız ve GERÇEK DIŞI bir haberdir. Sayın Recep Çetin kendi söylemi olarak yazılan bu haberin asılsız olduğunu kendi twitter hesabından takipçilerine tüm çıplaklığıyla duyurmuştur.

Bugün yayınlanan Burak Yılmaz ile ilgili haberin içeriğinde ise Yönetim Kurulumuz tarafından oyuncumuzun satılmak istendiği ve kendisinin gitmek istememesi üzerine Beşiktaş ve Bursaspor karşılaşmalarında oynatılmadığı şeklinde HAYAL MAHSULU bir hikaye okuyuculara gerçekmiş gibi sunulmuştur.

Sporseverlerin bu maksatlı yayınları yapmakta ısrar eden ve Galatasaray’a zarar vermek amaçlı çalışan Habertürk gazetesini ciddiye almamaları hususunu kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Bu ASILSIZ ve GERÇEK DIŞI haberlere itibar edilmemesi rica olunur.

Galatasaray Sportif AŞ”